Tompa Mihály összes költeményei I-IV.

Tompa Mihály összes költeményei I-IV. - Régikönyvek
Tompa Mihály összes költeményei I-IV. - Régikönyvek Tompa Mihály összes költeményei I-IV. - Régikönyvek Tompa Mihály összes költeményei I-IV. - Régikönyvek Tompa Mihály összes költeményei I-IV. - Régikönyvek Tompa Mihály összes költeményei I-IV. - Régikönyvek Tompa Mihály összes költeményei I-IV. - Régikönyvek Tompa Mihály összes költeményei I-IV. - Régikönyvek Tompa Mihály összes költeményei I-IV. - Régikönyvek

Tompa Mihály összes költeményei. Teljes kiadás. I-IV. kötet. Rendezték barátai: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Tompa Mihály életrajzát írta Szász Károly. Sajtó alá rendezte Lévay József. Budapest, 1885. Méhner Vilmos. 1 t. címkép + XXXIX + 379 + III p.; 451 p.; 438 p.; 386 p. A négy kötet egységes festett, dúsan aranyozott kiadói piros egészvászon díszkötésben, márványozott lapszélekkel. Első teljes kiadás. Kiadványunk a költő halála után 1870-ben, Ráth Mór által kiadott első, teljes kiadásnál bővebb, ugyanis tartalmazza az addig külön kezelt Virágregék című Tompa művet is. Az 1870-es Ráth-kiadáshoz képest a köteteket kísérő jegyzetapparátus is kibővült; ugyanakkor a Tompa-életrajz változatlan. Tompa Mihály életrajzát az Arany János és Gyulai Pál baráti körébe tartozó Szász Károly írta.

A kötetek sarkain apró kopás. A negyedik kötet első kötéstábláján halvány elszíneződés.
Jó állapotú antikvár könyv
Méhner Vilmos
1885
Rudnyánszki nyomda
egészvászon
379+448+438+386 oldal
Szélesség: 15.00cm, Magasság: 21.00cm
2.00kg