Dedikált Jászai Mari fénykép

Dedikált Jászai Mari fénykép - Régikönyvek
Dedikált Jászai Mari fénykép - Régikönyvek Dedikált Jászai Mari fénykép - Régikönyvek Dedikált Jászai Mari fénykép - Régikönyvek Dedikált Jászai Mari fénykép - Régikönyvek Dedikált Jászai Mari fénykép - Régikönyvek Dedikált Jászai Mari fénykép - Régikönyvek Dedikált Jászai Mari fénykép - Régikönyvek

Jászai Mari, a Nemzeti Színház nagyasszonya és az egyik legnagyobb magyar tragika által, Wein Dezső számára dedikált fénykép 1904-ből. Mint ahogyan a fényképen olvasható felirat is utal rá, Wein Dezső orvos kezelte a művésznő fogait, aki egyébként doktori szakmája mellett tornász olimpikon is volt, aki sokat tett a hazai sísport megteremtéséért. A fényképet a királyi és császári fényképész, Strelisky Lipót készítette, ki a hazai fényképészet úttörőjének számít, az elsők között készített chromotípiát.

A fénykép kopottas, jobb alsó sarka sérült, a hátsó oldala enyhén foltos
Strelisky cs. és kir. és József föh.Ö.cs. és k.fensége udvari fényképésze
1904
ragasztott papírkötés, papírtokban
1
Szélesség: 13.00cm, Magasság: 21.00cm