Magyarország műemlékei I-IV.

Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek
Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek Magyarország műemlékei I-IV. - Régikönyvek

Az első és második kötet: Budapest, 1905-1906. Hornyánszky Viktor. [2] +170 + [2] p. + [2] +175-604 számozott hasáb (oldalanként 2 hasáb elrendezéssel) + 10 t.; XVI p. + 1412 számozott hasáb (oldalanként 2 hasáb elrendezéssel) + [1] p. A két kötet egységes, díszesen aranyozott, körben arany lapélmetszéssel, vaknyomásos egészbőr kötésekben. A harmadik kötet: Budapest., 1913. Franklin-Társulat. 314 p. + 18 t. 234 darab szövegközti képekkel illusztrálva. 18 darab egészoldalas tábla, melyből 5 színes. A kötet díszesen aranyozott, színezett lapélekkel, vaknyomásos egészvászon kötésekben. A negyedik kötet: Budapest, 1915. Franklin-Társulat. 277 p., benne I-XIII. számozott t. (ebből 3 színes). A kötet könyvkötő által újrakötött, félvászon példány.

Első kötet: a táblák szélei kopottak, sarkai enyhén sérültek. Oldalsó lapélein kisebb folt, címlapján tulajdonosi pecsét található. Ezt leszámítva a kötet tartalma hibátlan, csupán néhány képvédő hártyapapír sérült. Második kötet: gerince a szélein mentén sérültek, ahogyan a táblák sarkai is. A táblák szélei kopottak, címlapján tulajdonosi pecsét. Lapjai tiszták, épek. Harmadik kötet: a felső táblán nagyobb szakadás található a könyv gerince mentén. A táblák szélei kopottak, sarkai sérültek. Volt könyvtári példány, lapjai a könyvtári jelöléseket leszámítva tiszták és épek, még a mellékleteket védő hártyapapírok is. Negyedik kötet: Könyvkötővel újrakötött, félvászon példány, sérült, szakadozott gerinccel és sarkokkal, restaurálásra szorul. Volt könyvtári példány, lapjai a könyvtári jelöléseket leszámítva tiszták és épek, igaz, a mellékleteket védő hártyapapírok hiányoznak.
Hornyánszky Viktor császári és királyi udvari könyvnyomdája
1905
fűzött, aranyozott bőrkötés
603+1411+314+277
Szélesség: 26.00cm, Magasság: 34.00cm