Kalapos hölgy agárral

Kalapos hölgy agárral - Régikönyvek
Kalapos hölgy agárral - Régikönyvek Kalapos hölgy agárral - Régikönyvek Kalapos hölgy agárral - Régikönyvek

24x19,2 cm. Színezett rézkarc, vízjeles papíron. J.j.l.: Louis Icart. Louis Icart (1888-1950): Louis Justin Laurent Icart Jean és Elisabeth Icart első fia volt. Korán kezdett rajzolni. Nagynénje, akit lenyűgözött tehetsége egy látogatás során, 1907-ben Párizsba hozta, ahol a festészetnek, a rajzolásnak szentelte magát. A stúdióban, ahol kezdetben képeslapokat készített a meglévő képek másolatával, hamarosan megtervezte saját műveit. Ezt követően kapott megrendeléseket, például a La Critique Théâtrale címoldalát tervezte. Divatházaknak készített ruha terveket, amellyel hamarosan ismertté vált. 1913-ban a Salon des Humoristes-ben mutatta meg képeit. Icart ezután megtanulta a rézlemez gravírozás technikáját, és ettől kezdve folyamatosan csinált rézkarcokat. Később a nagy francia design stúdióknak dolgozott, és illusztrálta a katalógusaikat. 1914-ben találkozott a tizennyolc éves "gyönyörű szőkével", Fanny Volmers-rel, a Paquin divatház alkalmazottjával, akit később feleségül vett, és aki számos művének modellje volt. Icart vadászpilótaként vett részt az első világháborúban. Ez idő alatt számtalan rajzvázlatot és sokszorosított grafikát készített hazafias témákkal. Visszatérése után nyomatokat, többnyire az akvatintát részesítette előnyben. A nagy kereslet miatt az amerikai és az európai piacra is dolgozott. 1922-ben Louis Icart Fannyval New Yorkba utazott első amerikai kiállítására, amelyet először Belmaison galériában mutattak be, majd Philadelphiába költözött Wanamakersbe. Az 1920-as évek végén, Icart nagyon sikeres volt mind művészileg, mind pénzügyileg. A nagy divat-és design stúdiók versengtek érte. Népszerűsége az Art Deco korszakban tetőzött. Az 1930-as években, sikerei lehetővé tették számára, hogy vegyen egy csodálatos házat a Montmartre dombon Párizs északi részén. A második világháború után el kellett menekülnie Párizsból és hátra kellett hagynia néhány művét, amelyeket egy párizsi művészeti akadémia padlásán fedeztek fel az 1970-es években. Icart festészeti stílusára Edgar Degas és Claude Monet hatott leginkább. Icart a nőket többnyire érzékien, gyakran erotikusan ábrázolta. Képein gyönyörű nők szerepeltek, tele szenvedéllyel. Icart több mint 500 metszetet készített, és több mint 30 könyvet illusztrált.

ICART, Louis (1888-1950)
Szélesség: 19.20cm, Magasság: 24.00cm