Kapcsolatvariáció III., 1977

Kapcsolatvariáció III., 1977 - Régikönyvek
Kapcsolatvariáció III., 1977 - Régikönyvek Kapcsolatvariáció III., 1977 - Régikönyvek Kapcsolatvariáció III., 1977 - Régikönyvek

26,6x26,6 cm. Szitanyomat, papír. J.b.l.. KapcsolatvariációIII. Sériegraphie 1977., J.k.l.. 62/100, J.j.l.: Lantos. Lantos Ferenc (1929 - 2014): Festő, grafikus. Művészeti tanulmányait Pécsett, Martyn Ferencnél kezdte. Martynt tekinti első mesterének. Rajztanári diplomát szerzett 1952-ben a pécsi pedagógiai főiskolán, ezt követően a Magyar Képzőművészeti Főiskolán tanult. Mesterei: Kmetty János, Szőnyi István. Aktív művészetpedagógus. A Pécsi Művészeti Szakközépiskolában ő indította el a művészeti oktatást. Képzőművészeti táborokat és szakköröket vezetett, például Tokajban (1969-1979), Pakson, Annamelléken, illetve a Pécsi Vizuális Műhely munkáját irányította. A pécsi tanárképző főiskolán és a műszaki főiskolán tanított. Jelenleg a pécsi Janus Pannonius Egyetem tanára, a Pécsi Művészeti Szabadiskola vezetője. A Magyar Művészeti Akadémia tagja. Több hazai egyéni kiállításon mutatta be munkáit. Például a Magyar Nemzeti Galériában (1977), Pécsett, a Janus Pannonius Múzeumban (1964), valamint a Pécsi Galériában (2000). Csoportos tárlatokon is rendszeresen részt vett, így a Műcsarnok tárlatain (1955, 1971, 1988, 1997) és több külföldi kiállításon. Díjak: Pécs-Baranya megye Művészeti díja (1965), Pécs város művészeti díja (1977), Munkácsy-díj (1998). Művei közgyűjteményben megtalálhatók a többi közt Pécsett, a Janus Pannonius Múzeumban, valamint a Pécsi Képtárban, a Kecskeméti Képtárban és Győrött, a Xantus János Múzeumban.

LANTOS Ferenc (1929)
Szélesség: 26.60cm, Magasság: 26.60cm