Kés és pipacs, 1962

Kés és pipacs, 1962 - Régikönyvek
Kés és pipacs, 1962 - Régikönyvek Kés és pipacs, 1962 - Régikönyvek Kés és pipacs, 1962 - Régikönyvek

58x100 cm. Vegyestechnika, papír. J.b.l.: Kés és pipacs Olasz hentesnél láttam 61-ben J.j.l.: Szántó Piroska 962. Először iparművészetet tanult, de 1932-ben átiratkozott a Képzőművészeti Főiskolára, ahonnan baloldali politikai tevékenysége miatt kizárták. Ezután magániskolában képezte magát. 1934-ben csatlakozott a Szocialista Képzőművészek Csoportjához. 1937-ben Bálint Endre hívására ment Szentendrére, ahol a Vajda Lajos és Korniss Dezső köré csoportosuló fiatalok között dolgozott, majd a helyi művészeti élet aktív szereplője lett. 1945-ben az Európai Iskola tagja volt. Az 1950-es években szépirodalmi művekhez készített illusztrációkat. Életművét a Szombathelyi Képtárnak ajándékozta.

SZÁNTÓ Piroska (1913–1998)
Szélesség: 100.00cm, Magasság: 58.00cm