Kompozíció

Kompozíció - Régikönyvek
Kompozíció - Régikönyvek Kompozíció - Régikönyvek Kompozíció - Régikönyvek Kompozíció - Régikönyvek

109x75 cm. Akril, papír. J.b.l. Balla A. Balla Attila: Festő. Tanulmányait a 70-es években különböző önképzőkörökben folytatta ifj. Koffán Károly és Birkás István irányításával. 1981-től hét évig Svédországban élt, ahol Stockholmban, a Konstfackskole hallgatója volt. Hazatérve a Képzőművészeti Főiskolát látogatta 1988- 1992-ig, mesterei Gerzson Pál és Tölg-Molnár Zoltán voltak. 1999-ben a Budai Papír Manufaktúra Kft. egyik alapítója és művészeti vezetője, Budapesten él. Festészetét a lendületes gesztusokból kialakuló, impulzív ecsetírás jellemzi. Művészetére főként az absztrakt expresszionizmus és az informel hat. A felületek elevenségét hangsúlyozó érzékeny faktúrák kialakítása merített-papír munkáin is megfigyelhető. Több kiállítása volt itthon (Budapest, Kecskemét, Kaposvár) és külföldön (Stockholm, Németország). Képei megtalálhatóak hazai és külföldi közgyűjteményekben. Egyéni kiállítások: 1987 - Vantörs Konstförening, Stockholm, Svédország 1990 - Galerie Isabelle, Stockholm, Svédország 1991 - Galerie MB, Stockholm, Svédország 1991 - Gallerie Fenix, Kristianstad, Svédország 1993 - Galerie Nr. 695., Internationale Künstlerzentrum, Frankfurt, Németország 1994 - Vasarely Múzeum, Budapest 1995 - Kecskeméti Képtár Kecskemét 1996 - Nap TV. MTV. Budapest 1997 - Művelődési Központ , Tiszafüred 1997 - Csongrádi Városi Galéria Csongrád 1998 - Herman Terem, Fészek Galéria, Budapest 1999 - Csók István Terem, Budapest Budapest 1999- - Újlipotvárosi Klubgaléria Budapest 2000 - VILLANÁSOK – könyvbemutató, Trend Galéria, Budapest 2003 - Bank Center Budapest 2003 - A hajó Média hajó kiállítója Budapest 2004 - A hajó Média hajó kiállítoja Budapest 2004- - Podmanicky terem Városvédő Egyesület Budapest ( Az érzékelés kapujában ) 2005 - Barabás Villa Budapest 2005 - Juhász Gyula Vizuális Tanszék Szeged 2005 - Csongrádi Városi Galéria Csongrád 2007 - lksbank Galéria Törökvész út 30/b Budapest 2007 - Ursula Maier Design Center Németország Stuttgart,Mark Krönung 2011 - Commerzbank Gallery Budapest 2011 - REÖK Regionális Összművészeti Központ Szeged 2012 - Csongrád Városi Galéria 2017 - Kortárs Művészeti Intézet Dunaújváros Válogatott csoportos kiállítások: 1986-89 Couleur Kontshandel HB, Stockholm, Svédország 1987-88 Magyar Ház, Stockholm, Svédország 1990- -Art Fair Sollentuna, Galerie MB Stockholm, Svédország 1991 - Galerie Fenix, Kristianstadt,Svédország 1993 - Budapesti Art Expo '93, Hungexpo, Budapest 1993 - European Service Offices, Budapest 1995 - BARSA, Zichy Kastély, Óbuda, Budapest 1997 - Budapesti Art Expo '97, Hungexpo, Budapest 1997 - Csontváry Terem, Budapest 1997 - Budapesti Art Expo 97 Budapest 1998 - Magyarok Cannes-ban, Julies Galerie, Cannes, Franciaország 1998 - Art Expo '98, Budapest 1999 - Művészet az Egyetemekre. Szinművészeti Főiskola , Budapest, Közgazdasági-tudományi Egyetem 1999 - I. Nemzetközi Tiszai Akvarell Szimpozion, Csongrád 1999 - (Pattern) Minta, Műcsarnok, Budapest 1999 - Országos Papírművészeti kiállítás, Kaposvár 2001-03-05 Nyári Tárlat, Szeged 2001 - Olof palme Ház Méretes Képek I. Budapest Budapest 2002-04-06 -08 Tálaképfestészeti Biennálé Szeged 2004 - Malom Méretes Képek III. Szentendre 2006 - Engesztelés- Áldozat, Magyar Zsidó Kulturális Egyesület és a Zsidó Múzeum, Budapest City" 2007 - Kör Művelődési Közpon, Csongrád 2008 - Testvériség?! – III. Kortárs Képzőművészeti Triennálé, Budapest, Zsidó Nyári Fesztivál Szlovák Kulturális Intézet 2013 - Hódmezővásárhely Őszitárlat , 2013 - Plein Air Csongrád városi galéria, 2015 - Szeged REÖK Palota nyáritárlat, 2015 - Plein Air Csongrád jubileumi kiállítás, 2017 - Dunaszerdahely, Kapu , Átjáró tematikájú kiállítás, 2017 – Szentendrei Művésztelep, Kapu , Átjáró tematikájú kiállítás.

Balla Attila (1959-)
Szélesség: 75.00cm, Magasság: 109.00cm