Mitológiai jelenet

Mitológiai jelenet - Régikönyvek
Mitológiai jelenet - Régikönyvek Mitológiai jelenet - Régikönyvek Mitológiai jelenet - Régikönyvek Mitológiai jelenet - Régikönyvek

58x42 cm. Szitanyomat, papír. J.b.l.: b19/100, J.j.l.: Szász Endre. Festő, grafikus. Művészeti tanulmányait Marosvásárhelyen kezdte, első mestere Bordy András volt, de Kós Károly is segítette a pályakezdésben. 1946-ban került a Képzőművészeti Főiskolára, ahol Szőnyi István tanítványa volt. 1951-től közel tíz éven keresztül foglalkozott könyvillusztrációkkal. Közben kialakított egy sajátos, hidegtűvel készült rézkarc technikát, amivel első sikeres grafikai munkáit készítette. A 60-as években egyre többet foglalkozott festészettel. 1970-től Torontóban, majd Los Angelesben dolgozott. Miután hazatért a Hollóházi Porcelángyár Stúdiójában kezdett dolgozni. A hazaiak mellett szinte az egész világon voltak kiállításai Európától (Berlin, Bécs, Párizs) Észak- és Dél Amerikáig (Torontó, New York, Mexikóváros), a Közel-Keleten és Japánban is. 1963-ban részt vett a Velencei Biennálén. Munkásságát külföldön is elismerték. 1964-ben egyik könyvillusztrációja bekerült Londonban a 20. század legszebb harminc könyve közé. Itthon Munkácsy-díjat (1965) és a Magyar Köztársaság Érdemérem Tisztikeresztjét (1992) kapta.

SZÁSZ Endre (1926)
Szélesség: 42.00cm, Magasság: 58.00cm