Önarckép sarlóval

Önarckép sarlóval - Régikönyvek
Önarckép sarlóval - Régikönyvek Önarckép sarlóval - Régikönyvek Önarckép sarlóval - Régikönyvek Önarckép sarlóval - Régikönyvek Önarckép sarlóval - Régikönyvek

35x78 cm. J.j.l.: Pincehelyi Sándor. Pinczehelyi Sándor (1946 - ): Festő, grafikus. A pécsi Művészeti Gimnáziumban érettségizett 1964-ben. Később a pécsi tanárképző főiskola magyar-rajz szakán kapott diplomát 1970-ben. A Janus Pannonius Múzeumban tevékenykedett grafikusként. 1977-99 között a pécsi gimnázium igazgatója volt. 1999-től a Janus Pannonius Tudományegyetem Művészeti Karának oktatója, docense volt. 2001-től a Művészeti Kar Vizuális Művészeti Intézetének igazgatója lett. A Pécsi Műhely egyik szervezetője, a DOPP-csoport alapító tagjainak egyike. Pályáját plakátgrafikusként kezdte. Számos hazai és külföldi művésztelepen dolgozott. 1966 óta kiállító művész. Számos díjat kapott, a többi közt Munkácsy-díjat 1989-ben, a Magyar Köztársaság Érdemrend Kiskeresztjét 1997-ben, Érdemes Művész 2004-ben. Egyéni kiállításai voltak Pécsett 1971-ben, 1989-ben, 2001-ben, Kecskeméten 1978-ban, Székesfehérváron 1983-ban, 1996-ban, Ernst Múzeumban 1986-ban, a Velencei Biennálén 1988-ban, a Vigadó Galériában 1996-ban. Csoportos kiállításokon részt vett Pécsett, Miskolcon, Krakkóban, Amszterdamban, Londonban, New Yorkban, Dunaszerdahelyen, Bécsben. A Műcsarnokban 1980-ban, az Ernst Múzeumban 1986-ban, a Magyar Nemzeti Galériában 1987-ben, 1988-ban szerepelt. Munkái hazai és külföldi múzeumokban találhatók. Irodalom: Keserű K.: Pinczehelyi Sándor, Székesfehérvár, 1982., Hajdú: Pinczehelyi Sándor, Bp., 1999.

Pinczehelyi Sándor (1946)
Szélesség: 78.00cm, Magasság: 35.00cm