Fajkeletkezés. Az embernek helye a természetben és régisége. Tíz kőnyomatú ábrával. Második jutányos kiadás.

Fajkeletkezés. Az embernek helye a természetben és régisége. Tíz kőnyomatú ábrával. Második jutányos kiadás. - Régikönyvek
Fajkeletkezés. Az embernek helye a természetben és régisége. Tíz kőnyomatú ábrával. Második jutányos kiadás. - Régikönyvek Fajkeletkezés. Az embernek helye a természetben és régisége. Tíz kőnyomatú ábrával. Második jutányos kiadás. - Régikönyvek

Rónay Jácint Fajkeletkezés. Az embernek helye a természetben és régisége. Tíz kőnyomatú ábrával. Második jutányos kiadás. Pest, 1867. Ráth Mór. VII + [1] + 280 p. + 5 t. (kőnyomat 10 ábrával). A könyv szerzője, Rónay Jácint (1814–1889) bencés szerzetes, tanár, 1848–1849-ben egyházi főszónok, a londoni emigrációban természettudományt és klasszikus nyelveket tanított. Londonban ismerkedett meg Darwin munkásságával, 1867-es hazatérése után Darwin tanainak, egyházi tisztségei ellenére egyik első népszerűsítője. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, verzóján a [Piarista] Kegyesrendei Központi Könyvtár duplumbélyegzője. Korabeli, aranyozott gerincű, vaknyomásos egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.

Jó állapotú antikvár könyv
Ráth Mór
1867
Pest
2.
Kiadói egészvászon
280
Szélesség: 13.00cm, Magasság: 19.50cm