Nibelungens ring I-IV. (illusztrált, számozott, svéd nyelvű kiadás) Rhenguldet / Valkyrjan / Sigfrid / Ragnarök

Nibelungens ring I-IV. (illusztrált, számozott, svéd nyelvű kiadás) - Régikönyvek
Nibelungens ring I-IV. (illusztrált, számozott, svéd nyelvű kiadás) - Régikönyvek Nibelungens ring I-IV. (illusztrált, számozott, svéd nyelvű kiadás) - Régikönyvek Nibelungens ring I-IV. (illusztrált, számozott, svéd nyelvű kiadás) - Régikönyvek Nibelungens ring I-IV. (illusztrált, számozott, svéd nyelvű kiadás) - Régikönyvek Nibelungens ring I-IV. (illusztrált, számozott, svéd nyelvű kiadás) - Régikönyvek Nibelungens ring I-IV. (illusztrált, számozott, svéd nyelvű kiadás) - Régikönyvek Nibelungens ring I-IV. (illusztrált, számozott, svéd nyelvű kiadás) - Régikönyvek Nibelungens ring I-IV. (illusztrált, számozott, svéd nyelvű kiadás) - Régikönyvek Nibelungens ring I-IV. (illusztrált, számozott, svéd nyelvű kiadás) - Régikönyvek Nibelungens ring I-IV. (illusztrált, számozott, svéd nyelvű kiadás) - Régikönyvek

Richard Wagner - Arthur Rackham. Nibelungens ring I.-IV. kötet. Stockholm, 1910. P. A. Norstedt & Söners Förlag. [8] + 78 + [2] p. + 17 t.; [8] + 89 p. + 17 t.; [8] + 108 p. + 15 t.; [8] + 92 p. + 15 t. Számozott példányok: 1.kötet számozás: 384. 2.kötet számozás: 383. 3.kötet számozás: 199. 4.kötet számozás: 350. A négy operából álló "A Nibelung gyűrűje" ciklus szövege, mely 1848 és 1874 között keletkezett. Wagner germán és skandináv mítoszok és népmesék történeteit használta fel: Edda-énekek, Völsunga saga, Thidriks saga és Nibelung-ének. "Túllépett a hagyományos opera-zeneszerzés keretein és megalkotta azokat a rá jellemző zenedrámákat, amelyekben a zene és az epika egységes egészet alkot... Az 1848-as francia szabadságharc kitörését követően döntött úgy, hogy következő operáját Szigfrid köré építi fel... A témaválasztást valószínűleg az is elősegítette, hogy a kor német művészi életét elevenen foglalkoztatta az 1755-ben felfedezett Nibelungenlied (Nibelung-ének), amelyet nemzeti eposznak kiáltottak ki." Példányaink értékét az illusztrációk emelik művészettörténeti magasságokba, melyre Arthur Rackham (1867-1939) neve a biztosíték. Rackham a brit könyvillusztráció aranykorának nevezett korszak vezető személyisége. A határozott tintarajzos technikát akvarell finom használatával kombinálta, így tette lehetővé a könyvnyomtatásban a színes műalkotások pontos reprodukcióját (eleinte a trikromatikus nyomtatást részesítette előnyben). Így vált az északi típusú illusztráció mesterévé, aki visszanyúlt a 19. század eleji japán grafikához is. Aranyozott, egységes kiadói vászonkötésben.

A kötetek borítói kissé elszíneződtek, a sarkokon apró kopás.
Sorozatcím:
Nibelungens ring
Fordítók:
Sigrid Elmblad
Illusztrátorok:
Arthur Rackham
P. A. Norstedt & Söners Förlag
1910
Stockholm
Nyomtatott példányszám:
500 darab
aranyozott egészvászon kötés
78+89+108+92
svéd
Szélesség: 18.50cm, Magasság: 25.50cm