A Föld. I. - A kontinensek. A földgömb életjelenségeinek leirása.

A Föld. I. - A kontinensek. - Régikönyvek
A Föld. I. - A kontinensek. - Régikönyvek A Föld. I. - A kontinensek. - Régikönyvek A Föld. I. - A kontinensek. - Régikönyvek

Elisée Reclus. A Föld. A földgömb életjelenségeinek leirása. I. A kontinensek. Budapest, 1879. K. M. Természettudományi Társulat (Franklin-Társulat nyomdája). XII + 640 + [4] p. + 25 t. (Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat. No.: XVI. kötet.) I. kötet: A kontinensek. 25 műlappal és a szöveg közé nyomott 253 ábrával illusztrált kötet. Előszóval egyaránt ellátva az első francia kiadáshoz, valamint a magyar kiadáshoz. Részletes tartalomjegyzékkel, műmellékletek jegyzékével, sajtóhibák listájával, a kiadó könyvjegyzékével és a térképek, valamint az ábrák teljes betűrendes jegyzékével kiegészített kötet. Egységes, kiadói, aranyozott gerincű, vaknyomásos félbőr kötésben, a kiadó emblémájával ellátott címfedéllel, kiadói egyszínű előzéklappal.

Kissé kopottas, enyhén foltos borítóban. A számozott, XXIII. tábla hiányzik!
Fordítók:
Király Pál, Révész Samu
A K. M. Természettudományi Társulat
1879
Franklin-Társulat nyomdája
félbőr
640
Szélesség: 18.00cm, Magasság: 27.00cm
1.00kg