Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) 1877-1880

Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek
Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. I-III. (dedikált) - Régikönyvek

Széchenyi Béla, Gróf. Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utjának tudományos eredménye. 1877-1880. I.-III. kötet. Első kötet: Az utazáson tett észlelések. 175 ábrával, 10 táblával és 1 átnézetes térképpel. Második kötet: A gyűjtött anyag feldolgozása. 13 szövegközti ábratáblával, és 21 lithographált táblával. Harmadik kötet: A gyűjtött anyag feldolgozása. 37 szövegközti zinkographált ábrával, 14 lithographált táblával, 1 zinkographált táblával, 7 táblázattal, és az általános név- s tárgymutatóval. Budapest, 1890-1897. Kilián Frigyes Egyetemi Könyvárus Bizományában (Franklin-Társulat Nyomdája). [2] + CCXXXV + [3] + 750 + [2] p. + 10 t. (ebből 4 színes duplaoldalas térkép, 1 vízállási görbe, 4 kihajtható színes szelvénytábla, 1 duplaoldalas geológiai keresztszelvény) + 1 átnézetes térkép a bekötés tokjában; X + 877 + [5] p. + 21 t. (litográfia, ebből 4 színes, témakörönként számozva); VII + [1] + 455 + [9] p. + 27 t. (ebből 12 kihajtható táblázat VI/a-tól VI/g-ig jelölve). Dedikált: "Dr. Török Aurél tisztelt barátomnak. Széchenyi Béla." A dedikáció címzettje Dr. Török [Ponori Thewrewk] Aurél (1842-1912), orvos, egyetemi tanár, antropológus, az MTA tagja. A Pesti és Kolozsvári Egyetemek élettan, szövettan, kórbonctan tanára. A magyar antropológiai tudomány megalapítója.15000 koponyát tartalmazó gyűjteményét a Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi osztályán helyezte el. Foglalkozott a honfoglaló magyarság és ismert történelmi személyek (Árpád-házi királyok csontvázainak vizsgálata révén) antropológiájával is. A mű szerzője Gróf Széchenyi Béla (1837-1918), Széchenyi István fia, geológiai kutató, utazó. "1877. novemberében indult el nagyszabású ázsiai expedíciójára magyar szaktudósok – Lóczy Lajos geológus és Bálint Gábor nyelvész -, valamint Kreitner Gusztáv topográfus társaságában. 1878. februárjában Szikkim, Bhutan és Tibet határáig jutottak, majd Közép-Jáva vulkanikus vidékeit tanulmányozták. 1879. decemberében 1500 km-t tettek meg a Jangcekiangon Hankouig és innen 14 hónapos utazással az Irrawaddy síkságig. Földrajzi és geológiai szempontból legértékesebb volt a Tibeti-fennsíkot három oldalról szegélyező hegyláncok felderítése. Az utazás eredményeit, útinaplóját, Kreitner térképeit, Lóczy gyűjtött anyagának és megfigyeléseinek kincsesházát saját költségén adta ki. Expedíciójának eredményei alapján fedezte fel később Sven Hedin a Transhimalaya hegyvonulatát." Egyedülálló, monumentális munka. [Közreműködtek: Bálint Gábor, Török Aurél, Alexander Mocsáry, Madarász Gyula, Neumayr Melchior, Hilber Vincze, Lendl Adolf, Steindachner Ferencz, Kalecsinszky Sándor, Wartha Vincze, Krenner József, Schmidt Sándor, Lóczy Lajos, Kreitner Gusztáv, Frech Frigyes, Lőrenthey Imre.] 20. századi egészvászon kötésben. Nagyon ritka!

20. századi egészvászon kötésben (az eredeti borítók bekötve). Az első kötet előzékén a Franklin-Társulat szállító-jegye Dr. Török Aurél részére. Dedikált: "Dr. Török Aurél tisztelt barátomnak. Széchenyi Béla." A dedikáció címzettje Dr. Török [Ponori Thewrewk] Aurél (1842-1912), orvos, egyetemi tanár, antropológus, az MTA tagja. A Pesti és Kolozsvári Egyetemek élettan, szövettan, kórbonctan tanára. A magyar antropológiai tudomány megalapítója.15000 koponyát tartalmazó gyűjteményét a Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi osztályán helyezte el. Foglalkozott a honfoglaló magyarság és ismert történelmi személyek (Árpád-házi királyok csontvázainak vizsgálata révén) antropológiájával is. Nagyon ritka!
Kilián Frigyes
1890
Franklin-Társulat nyomdája
egészvászon
750 + 877 + 455
Szélesség: 22.00cm, Magasság: 29.00cm