Iani Pannonii Episcopi Quinque-Eccles illius antiquis vatibus comparandi, recentioribus certé anteponendi, quae uspiam reperiri adhuc potuerunt, omnia. Opera Ioannis Sambuci.

Iani Pannonii Episcopi Quinque-Eccles illius antiquis vatibus comparandi, recentioribus certé anteponendi, quae uspiam reperiri adhuc potuerunt, omnia. Opera Ioannis Sambuci. - Régikönyvek
Iani Pannonii Episcopi Quinque-Eccles illius antiquis vatibus comparandi, recentioribus certé anteponendi, quae uspiam reperiri adhuc potuerunt, omnia. Opera Ioannis Sambuci. - Régikönyvek Iani Pannonii Episcopi Quinque-Eccles illius antiquis vatibus comparandi, recentioribus certé anteponendi, quae uspiam reperiri adhuc potuerunt, omnia. Opera Ioannis Sambuci. - Régikönyvek Iani Pannonii Episcopi Quinque-Eccles illius antiquis vatibus comparandi, recentioribus certé anteponendi, quae uspiam reperiri adhuc potuerunt, omnia. Opera Ioannis Sambuci. - Régikönyvek Iani Pannonii Episcopi Quinque-Eccles illius antiquis vatibus comparandi, recentioribus certé anteponendi, quae uspiam reperiri adhuc potuerunt, omnia. Opera Ioannis Sambuci. - Régikönyvek Iani Pannonii Episcopi Quinque-Eccles illius antiquis vatibus comparandi, recentioribus certé anteponendi, quae uspiam reperiri adhuc potuerunt, omnia. Opera Ioannis Sambuci. - Régikönyvek Iani Pannonii Episcopi Quinque-Eccles illius antiquis vatibus comparandi, recentioribus certé anteponendi, quae uspiam reperiri adhuc potuerunt, omnia. Opera Ioannis Sambuci. - Régikönyvek Iani Pannonii Episcopi Quinque-Eccles illius antiquis vatibus comparandi, recentioribus certé anteponendi, quae uspiam reperiri adhuc potuerunt, omnia. Opera Ioannis Sambuci. - Régikönyvek Iani Pannonii Episcopi Quinque-Eccles illius antiquis vatibus comparandi, recentioribus certé anteponendi, quae uspiam reperiri adhuc potuerunt, omnia. Opera Ioannis Sambuci. - Régikönyvek Iani Pannonii Episcopi Quinque-Eccles illius antiquis vatibus comparandi, recentioribus certé anteponendi, quae uspiam reperiri adhuc potuerunt, omnia. Opera Ioannis Sambuci. - Régikönyvek Iani Pannonii Episcopi Quinque-Eccles illius antiquis vatibus comparandi, recentioribus certé anteponendi, quae uspiam reperiri adhuc potuerunt, omnia. Opera Ioannis Sambuci. - Régikönyvek

Janus Pannonius. Iani Pannonii Episcopi Quinque-Eccles illius antiquis vatibus comparandi, recentioribus certé anteponendi, quae uspiam reperiri adhuc potuerunt, omnia. Opera Ioannis Sambuci. Viennae, 1569. Ex officina Caspari Stainhoferi. [4] számozatlan levél + 132 + LXXXXIII számozott levél. [A számozás levelenként történt, tehát oldalszám szerint: [8 + 264 + 186 p.]. Stainhofer, Kaspar (?-1576?) (nyomdász). Zsámboky János (1531-1584) (közreadó). "A kiadás érdekessége, hogy lényegében a 16. századi Janus-nyomtatványok szintézisének tekinthető: Zsámboky kritikai alapossággal tárta fel benne az összes számára elérhető, és addig megjelent Janus-költeményt.A szerző hibája, amely miatt az utókor igen éles bírálatban részesítette, hogy néhol meglehetősen felszínesen alkalmazza a filológia szabályait. Nem elég alapos, nem csupán a szöveg hagyományozódásának vizsgálatában, hanem egyes Janus-művek szerzőségének kérdésében sem. Zsámboky nagy érdeme viszont, hogy sikerült Janus fennmaradt munkáiból egy átfogó kötetet létrehoznia, és pozitívumként értékelhetjük még a nagy horderejű feltáró munkáját is, amelyet elődei közül senki sem tudott elvégezni." - http://www.januspannonius.hu/html/jp_regikiadasok.htm "Janus Pannonius művei közül Magyaroszágon a XVI. században mindössze az Elégiák I. könyvének 8. elégiája (1565-ben Kolozsvárott, Heltai Bonfini kiadásában) és az Eranemos jelent meg nyomtatásban (Debrecen, 1594, a bécsihez képest javított szöveggel), így a szöveghagyományban a külföldön megjelent korai kiadások fontos szerepet töltenek be." RMK III 585 (= App. H. 432) Példányunk a LXXXXIII. számozott levélnél ér véget. A lapok kissé foltosak, az utolsók felső sarka hiányzik. Restaurálásra szoruló példány. Nagyon ritka!

Kötés nélküli példány. Az utolsó 5 levél (9 oldal) hiányzik! Néhány lapív kijár, néhány enyhén elszíneződött, foltos.
Restaurálásra szorul
1569
Viennae
Caspar Stainhofer
fűzött
132 + XCIII levél
latin
Szélesség: 14.00cm, Magasság: 19.70cm