Klasszikus Arany Biblia I-II.

Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek
Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek Klasszikus Arany Biblia I-II. - Régikönyvek

Klasszikus Arany Biblia. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres előadásban. Klasszikus mesterek alkotásai után készült 30 színes és 61 szinnyomatu képpel és pályanyertes tervek alapján előállított családi krónikával. 1–2. kötet. I. kötet: Az Üdvnek ó-szövetségi történelme. Előszóval ellátta: Vaszary Kolos, bíboros érsek, Magyarország herczegprímása. Írta: Dedek Crescens Lajos Esztergom főegyházmegyei áldozó pap. II. kötet: Az Üdvnek új-szövetségi történelme. Előszóval ellátta: Császka György, kalocsai érsek, val. belső titkos tanácsos. Írta: Hock János Veszprém egyházmegyei áldozó pap. Lipcse – Budapest – Bécs, (1897–1902). A Klasszikus-Arany-Biblia Vállalat kiadása (Herzig Miksa és Társa könyv-, kő- és műnyomda – Révai és Salamon Könyvnyomdája – Pallas Részvénytársaság nyomdája). 2 t. (színes kőnyomatú díszcímlap + ajánlás: „József Főherczeg ő császári és királyi fenségének védnöksége alatt”) + [8] + III + [1] + 268 p. + 44 t. (feliratozott hártyapapírral védett színes kőnyomat); 2 t. (színes kőnyomatú díszcímlap + ajánlás: „József Főherczeg ő császári és királyi fenségének védnöksége alatt”) + [8] + IV + 270 p. + 43 t. (feliratozott hártyapapírral védett színes kőnyomat). Folio. Az egészoldalas, feliratozott hártyapapírral védett képek a művészettörténet óriásainak bibliai tárgyú festményei. Keretdíszes szövegoldalakkal, fejezetkezdő és záró illusztrációkkal, iniciálékkal. A tábláknál feliratozott hártyapapír. Egységes, kiadói, díszes, dúsan aranyozott, illusztrált, dombornyomású félbőr díszkötésben, az első kötéstáblákon dombornyomású angyal által tartott, aranyozott címszalaggal, körülötte a négy evangélista szimbólumaival, körül aranymetszéssel, aranyozott lapélekkel. Restaurálásra szorul.

Az első kötet gerince sérült, a kötéstábla mentén felszakadt. Mindkét kötetből 1-1 tábla kijár. Hibái ellenére monumentális, dekoratív példány.
Klasszikus-Arany-Biblia Vállalat
1902
Lipcse – Budapest – Bécs
Révai és Salamon
aranyozott kiadói félbőr
268 + 270
Szélesség: 30.00cm, Magasság: 39.00cm