Scripturae Sacrae Novum Testamentum

Scripturae Sacrae Novum Testamentum - Régikönyvek
Scripturae Sacrae Novum Testamentum - Régikönyvek Scripturae Sacrae Novum Testamentum - Régikönyvek Scripturae Sacrae Novum Testamentum - Régikönyvek Scripturae Sacrae Novum Testamentum - Régikönyvek Scripturae Sacrae Novum Testamentum - Régikönyvek Scripturae Sacrae Novum Testamentum - Régikönyvek Scripturae Sacrae Novum Testamentum - Régikönyvek

Scripturae Sacrae Novum Testamentum. Scholastice, & Polemice explicatum, in quo & apparentes Antilogiae folvnntur, et praecipui Religionis Orthodoxae articui ex incorrupto Verbo Dei, ac Sanctorum Patrum Sententiis demonstrantur; Et Heterodoxorum graves contra Scripturam Sacram errores, atque ex hac pro suis sectis deprompta argumenta refutantur, Opera, & Studio Antonii Hartmann, Districtus Szattmár-Nagy-Karolyiensis Vice-Archi-Diaconi, Ecclesiae Fényiensis, & Filialium eidem adnexarum Parochi. Pars Prior. Continens Evangelia, & Acta Apostolorum. M. Karolini. 1771. In Typographaeo Excell. ac III. D. Comitis D N. Karoly, Typis Steph. Pap. [16] + 678 + [34] (Index) + 224 + [16] p. Sérült kartonált kötésben.

A belívek - néhány elszíneződést leszámítva - tiszták, épek. Kötése sérült, későbbi kartonborítója viseltes.
Restaurálásra szorul
1771
karton
678 + 224
latin
Szélesség: 11.00cm, Magasság: 16.00cm