Kelet-Afrika vadonjaiban

Könyvét a szerző három évvel halála előtt állította össze, élményeiből kiemelve legizgalmasabb vadászkalandjait, legértékesebb megfigyeléseit. Kittenberger 1902-től – rövid megszakításokkal egészen az első világháborúig – földünk legdúsabb és legváltozatosabb vadászterületén tartózkodott. Akkoriban még Kelet-Afrika a nagy vadászati lehetőségek és a kiszámíthatatlan vadászesélyek hazája volt. Legnagyobb vonzóereje, a nagy és veszélyes vadak – még a tökéletes fegyverek korában is – kockázatos vadászata volt. A kötet történeteinek középpontjában mindig egy-egy nagyvad (oroszlán, elefánt, a kafferbivaly különböző fajtái, leopárd és az orrszarvú) elejtése áll. Külön fejezetekben mesél a kelet-afrikai fauna más nevezetességeiről – köztük a vízilóról, a hiénákról, antilopokról, madarakról, krokodilusokról és kígyókról. (Ez utóbbiak közt is akadtak hírhedt emberölők, mint például egy fekete mamba, amely három év alatt 11 embert ölt meg.) A könyvet különösen érdekessé teszik a vadállatok életmódjáról, a vadonban élő négerek szokásairól szóló leírások. Kittenberger mesél a „múzeumi gyűjtő” hétköznapjairól is, a preparálás munkájáról, továbbá érdekes portrét rajzol bennszülött munkatársairól és két gyermekbarátjáról. A kitűnő írói erényeket is felmutató szerző művét elsősorban a természetkedvelő ifjúságnak ajánlja, de 12 éves kortól az olvasók széles körében is népszerű.
- Illusztrátorok:
- Pfannl Egon
- Kiadó:
- Móra Ferenc Könyvkiadó
- Kiadás éve:
- 1976
- Kiadás helye:
- Budapest
- Kiadás:
- Ötödik kiadás
- Nyomda:
- Zrínyi Nyomda
- ISBN:
- 9631107809
- Kötés típusa:
- ragasztott papír
- Terjedelem:
- 269 oldal
- Nyelv:
- magyar
- Méret:
- Szélesség: 14.00cm, Magasság: 23.00cm
- Súly:
- 0.30kg
- Kategória:
Az Ön ajánlója
Vélemények a könyvről
Az óriásira duzzadt vadászirodalom szinte már elfeledteti, hogy milyen kitűnő vadászíróink – és vadászaink – voltak. Közülük Kittenberger Kálmán magasan kiemelkedik Afrikában szerzett ismereteivel és vadász tapasztalataival. Bár Afrikából haza juttatott gyűjteménye, trófeái megsemmisültek a történelem során, regényeiben örökre megmaradnak több éves gyűjtőmunkájának és vadászatainak emlékei. Akár gyermekeknek is a kezébe lehet adni, de a többi korosztálynak is kitűnő olvasnivalót jelentenek Kittenberger könyvei.
Kittenberger a maga sajátos stílusában írja le vadászélményeit (és kudarcait), s nemcsak a vadászatnak lehetünk részesei, hanem ezek mellett más fajokat is megismerhetünk.