
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 13 500 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
5 690 Ft
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 5nap
285
hűségpont
Richard Koch amerikai közgazdász, korunk egyik legtermékenyebb menedzsment írója. Nevéhez fűződik a 80/20 szabály, a korábbi Pareto-elv újraértelmezése és továbbfejlesztése. Több mint egy évszázada annak, hogy Pareto megfigyelte a ráfordítás és eredmény közötti állandóan fennálló aránytalanságot. A 80/20 elv szerint a munkánk eredményének 80 százaléka a ráfordított idő 20 százalékából keletkezik. Így ráfordításaink négyötöde gyakorlatilag haszontalan, és ez természetesen ellentétes azzal, amit várnánk. A 80/20 szabály kimondja, hogy létezik egy belső egyenlőtlenség az okozatok és az eredmények, a ráfordítás és a produktum, az erőfeszítés és a jutalom között. A 80/20 arányszám jó mércéje ennek az egyenlőtlenségnek. Az üzleti életben is sok példa igazolja: a termékek 20 százaléka hozza az eladások 80 százalékát; a termékek vagy vevők 20 százalékának köszönhető a vállalatok vagy szervezetek profitjának 80 százaléka. A könyv abban új, hogy kiterjesztette a 80/20 elvet más területekre is. Felismeri az elv kettős, egymást kiegészítő természetét a hatékonyság fokozása és az életminőség javulása között. Segít azoknak, akik többet szeretnének kihozni az életükből, ki akarnak tűnni a tömegből és növelni akarják tevékenységük hatékonyságát. A könyv egymillió példányban kelt el, és 34 nyelvre fordították le.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9786155334269 |
|---|---|
| Kiadó: | Trivium Kiadó Kft. |
| Kiadás éve: | 2016 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Gyomapress Kft. |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 341 oldal |
| Fordítók: | Vallató Péter, Csizmadia László |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.50 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Közgazdaságtan / Marketing, Menedzsment |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről