
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 880 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Rákosi Viktor. A falu meg a város. [Budapest]. Révai kiadás (Ny.). 326, [2] p. (Rákosi Viktor munkái). Egészvászon. Részlet a könyvből: AZ ÉN FALUM Az én kis falum nagyon szerencsétlen egy község. Egy agyonhallgatott falu. Árvíz el nem öntötte, tűzvész el nem pusztitotta, földrengés halomra nem döntötte s igy nem volt miről emlegessék. Még csak ötlábú borju se pillantotta ott meg a napvilágot, még száz esztendőre se tudta fölvinni egyetlen egy lakója se. Mind olyan dolgok, melyeknek a révén hiúbb és szerencsésebb faluk a hirlapokba és kalendáriumokba be szoktak jutni. Vakációk alatt, éveken keresztül kutattam magam is utána, hogy legalább XII. Károly svéd király, mikor hires lovaglását hazánkon keresztül megtette, nem töltött-e valamely házában egy éjszakát. Csak később jöttem rá, hogy az országban több falu, város dicsekszik ezzel, mint a hány éjszakát XII. Károly egyáltalán életében eltöltött. Kis ideig Napoleonban is biztam, hogy tán vívott egy csatát a mi falunk mellett is. Hiu remény.
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | Rákosi Viktor munkái |
|---|---|
| Kiadó: | Révai kiadás |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Révai Irodalmi Intézet Nyomdája |
| Kötés típusa: | egészvászon |
| Terjedelem: | 326 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 19.00 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Antik Könyvek / Xx. Század |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről