
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 4 000 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Adorján Andor Seres László Farkas Pál. A francia forradalom I-II. kötet. Budapest, 1913. Singer és Wolfner (Budapesti Hirlap nyomdája). 210; 202 p. (fekete-fehér képekkel illusztrálva). (Forradalom és császárság). Fűzött egészvászon. / Részlet a könyvből: "Az 1778-ik év februárjának tizedik napján, délután úgy négy óra tájban hatalmas utazókocsi állott meg Páris sorompójánál, a Fontainebleau felől vezető úton. A vámhivatalnokok odaléptek, hogy elkérjék az érkezők útlevelét. Először csak egy terjedelmes hölgyet pillantottak meg, azután, a kocsi egyik sarkában, fölfedezték a másik utast is. Ez a másik utas inkább hasonlított múmiához, mint emberhez. Fejét óriási paróka borította és e hatalmas alkotmány alatt alig látszott a pergamentszerü bőrrel borított, ezer ránctól keresztül-kasul szántott sovány arc. De ebből az arcból csodálatosan villogó szempár tekintett a hivatalnokokra és egy éles, gúnyoros hang szólalt meg: „Itt van az útlevelem. Dugárút azonban nem hozok magammal, ha csak önmagamat nem." A tisztviselők egy pillantást vetettek az útlevélre és azután mélyen meghajoltak. Olyan mélyen, ahogy talán Provence és Artois grófjai, a király fivérei előtt is alig hajoltak volna meg. És tisztelettől elfojtott hangon mondották: „Méltóztassék útját folytatni, monsieur Voltaire."
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | Forradalom és császárság |
|---|---|
| Kiadó: | Singer és Wolfner |
| Kiadás éve: | 1913 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Budapesti Hirlap nyomdája |
| Kötés típusa: | fűzött egészvászon |
| Terjedelem: | 210+202 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 16.00 cm, Magasság: 23.00 cm |
| Kategória: | Történelem / Politika / Történelem / Újkor-legújabb Kor / Egyetemes / Antik Könyvek / Xx. Század |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről