
(10 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 12 600 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
A Gyűrűk ura tündérmese. Mégpedig - legalábbis terjedelmét tekintve - alighanem minden idők legnagyobb tündérmeséje. Tolkien képzelete szabadon, ráérősen kalandozik a könyv három vaskos kötetében - vagyis abban a képzelt időben, mikor a világ sorát még nem az ember szabta meg, hanem a jót és szépet, a gonoszat és álnokot egyaránt ember előtti lények, ősi erők képviselték. Abban az időben, mikor a mi időszámításunk előtt ki tudja, hogy ezer, tízezer esztendővel a Jó kisebbségbe szorult erői szövetségre léptek, hogy a Rossz erőit legyőzzék: tündérek, féltündérek, az ősi Nyugat-földe erényeit őrző emberek, törpök és félszerzetek, erdő öregjei fogtak össze, hogy a jó varázslat eszközével, s a nagy mágus, Gandalf vezetésével végül győzelmet arassanak, de épp e győzelem következtében elenyésszen az ő idejük, s az árnyak birodalmába áthajózva átadják a földet új urának, az emberfajnak. Különös világ ez az emberfölötti - vagy emberalatti - lényekkel benépesített Középfölde. Anyagi valósága nincs. Baljós, fekete várai, csodás fehér tornyai, fullasztó, sűrű erdei, gyilkos hegyei, sötét mélységei gondoskodnak róla, hogy egy pillanatig ne érezzük magunkat a fogható valóság közegében. Különös, hisz ebben a mesevilágban, ahol oly ékesen virágoznak a lovagi erények, véletlenül sem találkozunk az emelkedett esményeket hirdető kora középkori lovagvilág fonákjával, az eszmények máza alatt a könyörtelen társadalmi tagozódással, elnyomással, nyomorral, létbizonytalansággal; ebben a külsőre feudálisnak tetsző világban jó is, rossz is vele születik a szereplőkkel, ott rejlik a szívük mélyén; a könyv személytelen szereplője a morál, az pedig kiben-kiben belső parancs.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9630762285 |
|---|---|
| Kiadó: | Európa Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1999 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Alföldi Nyomda Rt. |
| Borítótervezők: | Lacza Márta |
| Kötés típusa: | kemény papír |
| Terjedelem: | 583+469+555 |
| Fordítók: | Réz Ádám, Tandori Dezső, Göncz Árpád |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.50 cm, Magasság: 20.50 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Irodalom / Szépirodalom / Szórakoztató Irodalom / Fantasy, Sci-fi |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Lebilincselő olvasmány, minden korosztály számára!
Kiváló új könyvek.
A gyűrűk ura a saját kategóriájában tényleg egy klasszikus mű!Könyvben olvasva sokkal jobban megérthetjük a cselekményt,mint ha filmben néznénk.
A gyűrű szövetsége:Frodo az ifjú hobbit egy gyűrűt kap Bilbotol, amiről kiderül, hogy az egy gyűrű,mellyel a Sötétség Ura rabszolga sorba taszíthatja Közép földe népeit.Gandslf völgy zugolyba küldi Frodot,ahol a tündék legbölcsebb vezére,Elrond dönt a gyűrű sorsáról.Nincs más választás a gyűrűt el kell pusztítani Mordorban,a végzet katlanban..... Izgalmas esemény dús,kalandos tündér mese!
Klasszikus mű, amely film változatát előbb láttam, mint a könyveket olvastam. Ebben a sorrendben meglepő volt számomra, hogy kevésbé sötét és drámai: "gyertek és ugráljunk a fényben barátaim". Tolkien világteremtő érdeme azonban elvehetetlen.
Ajánlom minden jóérzésű olvasónak akik szeretik a mesevilágot különös köntösbe bújtatva.
A Szilmarilok tényszerű, a Hobbit meseszerű írásmódjától eltérően kifehezetten jó könyvet hozott össze Tolkien. Az eleje, a Hobbit sikere után az 1930-as években az olvasók kérésére többet tudhatunk meg a hobbitokról. Számomra Völgyzugolyig lassú a cselekmény, de már Moriánál felgyorsul. Tetszett, hogy nem emelte ki az olyan eseményeket, amelyek elég nagy fordulatot vesz, de mindenki számára kikövetjeztethető, olykor még 'spoilerez is a fejezet címekkel.
Nagyon jó könyv!!
A legjobb fantasy-regény, amit valaha is írtak.