
(1 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 2 700 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Különös világba visz ez a regény: emberfeletti és emberalatti lények lakják. Anyagi valósága nincsen, baljós fekete várai, csodás fehér tornyai, fullasztó erdői, gyilkos hegyei, sötét mélységei gondoskodnak róla, hogy egy pillanatig ne érezzük magunkat a hétköznapok közegében, ám mégis otthon legyünk benne, megértsük bűneit is, erényeit is. Hisz nincs az a tündérmese, melynek ne lenne élményalapja, melyet ne kötne elszakíthatatlan szál a megtörténthez. A könyv írójának, a kiváló angol nyelvtudós Tolkiennek a képzeletét is történelmi közelmúltunk apokaliptikus eseménysora termékenyítette meg, hogy létrehozza a Jó és Rossz harcának hatalmas, mondai méretű körképét, s ha már a valóságban nem találta, legalább az időtlenben, a mesében keresse a kiutat, annak eszközeivel kovácsoljon fegyvert számunkra , amivel le tudjuk győzni - önmagunkat a mesebeli Jóval azonosítva - a korántsem mesebeli Rosszat. A testi-lelki torzulásokat elénkbe táró írásművek tömkelegében üdítő színfolt egy ilyen naiv könyv. Higgyünk hát a mesének - adjuk át varázslatos sodrának a mindennapok szürke kérge alatt örökké ott élő gyermeki önmagunkat.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9632809653 |
|---|---|
| Kiadó: | Gondolat Kiadó |
| Kiadás éve: | 1981 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kiadás sorszáma: | Első kiadás |
| Nyomda: | Alföldi Nyomda |
| Illusztrátorok: | Vida Győző |
| Borítótervezők: | Vida Győző |
| Kötés típusa: | egészvászon kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 426 oldal |
| Fordítók: | Réz Ádám, Tandori Dezső, Göncz Árpád |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 21.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Irodalom / Szépirodalom / Szórakoztató Irodalom / Fantasy, Sci-fi / Töredékkötetek, Félkötetek |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Gandalf Pipinnel Gondorba vágtát, hogy Denethorf felkészítse Szauron tulerejevel szemben,Theoden király osszevonja seregét Gondor segély hívására.Arsgon végül vállalja sorsát és hű társaival harcba szólítja a hegyek kozt elő holtakat.Kozepfolde sorsa azonban egészen máshol fog eldőlni..... Izgalmas, kalandos, eseménydús történet!