
(10 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 2 000 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Az elátkozott partból megismert együttes - Csülök, Tuskó Hopkins, Senki Alfonz és a Török Szultán - újabb sötét rejtélyek felkutatására indul. Igaz, hogy nem egy úton, hiszen Csülökék, miként "a három testőr", az izgalmas és halálos veszélyeket ígérő kalandok során lovagi szolgálatot is teljesítenek egy francia leány, Yvonne oldalán, a Török Szultán viszont - úgy tűnik - aljas árulásaival egyre nagyobb veszélyekbe sodorja őket. De Yvonne apja Duron tábornok megmentése és egy óriási panama leleplezése után kiderül, hogy "aljas" módszereivel a Török Szultán is csak leplezte magát, s az igazság kiderítésében, a veszedelmes kalandok sikeres kimenetelében őneki is jókora része van.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9631404110 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Albatrosz könyvek 6093. |
| Kiadó: | Magvető Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1985 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kiadás sorszáma: | Harmadik kiadás |
| Nyomda: | Szikra Lapnyomda |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 271 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 11.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | 0.30 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Irodalom / Szépirodalom / Szórakoztató Irodalom / Akció, Kaland,krimi |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Örök darab, nagyon szeretem, sokadszorra is!
Rejtőt olvasni jó, szórakoztató, kifejezetten NEM emberek előtti tevékenység, kivéve ha vállaljuk a hangos röhögés miatt furcsa pilla
GRAND HOTEL Ötórai gabonapálinka Esténként az úri közönség verekszik Kitűnő széklábak! Belépés díjtalan! Megbízható elsősegély! Kilépés bizonytalan!
Kiváló olvasmány.
egy örök, felejthetetlen klasszikus
Aki szereti Rejtőt, annak alap mű.
Négy különböző nemzetiség képviselője volt az asztalnál:egy amerikai gyalogos, egy francia őrvezető, egy angol géppuskás és egy orosz hússaláta... Egyik kedvenc légionista történetem Rejtőtől.
Számomra külön egy élmény volt (és lesz a leendő olvasóknak is) hogy Korcsmáros Pál színvonalas, színes rajzaival követhetjük végig Rejtő Jenő szórakoztató könyvét. Három talpraesett légionárius szökései, mókái, szöktetései, kalandjai - ennél jobb téma nem is akadna egy könyvhöz, amelyet nyári délutánokon egy nyugágyban olvasna egy bodzaszörppel a kezében. Én ugyan nem vagyok ilyen májer, hogy így legyen szerencsém elolvasni egy ilyen könyvet, de azért én - és - így is ajánlom.
Az Elátkozott part után olvastam rögtön. A szereplők előélete így tisztázott volt. Ugyan úgy remek humor és izgalmas kalandok, bonyodalmak és persze azok megoldása… Nagyon tetszett ez is, de az első rész egy hajszállal nyert számomra.