
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Partner
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 4-7 nap
85
hűségpont
Hogy működik az alku?
A kötet záró ciklus egyetlen poéma: Az egyetlen vers felé. Ez a cím hangsúlyozottan egy közeledésre, folyamatos közeledésre utal, és – tegyük hozzá – megérkezésre, más szóval: a költészethez való eljutásra. Györe Balázs ugyanis úgy véli, szinte lehetetlen megtalálni azt a költészetet, melynek „jelei elérik tárgyukat”; mely azonosulni tud azokkal az érzelmekkel és gondolatokkal, amelyeket a kifejezés révén próbál megvalósítani és értelmezni, olyan élményeket nyújtva, amelyek nem maradnak alul az élet élményeivel szemben. Györe Balázs kételkedik a líra úgynevezett eszközeiben, még inkább pedig: nemigen hisz a viselkedésében, megannyi „szerepformálásában.” Jómaga éppen ezért leépíti az írást, egészen a hangtalanságig, a csöndig, igen különös módon téve ezt, mondhatni: szeriális szerkesztéssel, használva ezt a szerkesztést úgy is, hogy a leépítés fordítottja, az írás felépítése is igazzá váljék; a „hang elvesztése” a hangzás megtalálása, anyagszép érzékenysége legyen.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9632717694 |
|---|---|
| Kiadó: | Magvető |
| Kiadás éve: | 1982 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Széchenyi Nyomda |
| Borítótervezők: | Barczánfalvi Ferenc |
| Kötés típusa: | fűzött egészvászon kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 82 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 18.50 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Versek, Versantológiák, Eposzok |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.