
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 350 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Előszó részlet: Ez a kollektív munka, amelyet a szovjet és a magyar tudósok - az 1978. évi moszkvai kollokvium megállapodásainak megfelelően - a közép- és délkelet-európai országok történelmi fejlődése problémáinak együttes megközelítése és megoldása keretében készítettek, a polgári államok politikai rendszere krízisének kérdéseit tárgyalja a két világháború között, a kapitalizmus általános válsága talaján. A történeti irodalomban egészen a legutóbbi időkig kevés figyelmet szenteltek annak megvilágítására, hogy a Nagy Októberi Szocialista Forradalom győzelme és az első szocialista állam megalakulása után milyen okok idézték elő a polgári világ két különböző politikai szisztémára való szakadását, és miért került sor számos európai országban - de legfőképpen a közép- és délkelet-európai országokban - államvezetésbeli reformkísérletekre, amelyekhez az adminisztráció, a kormány s a politikai, társadalmi és egyéb szervezetek reformja kapcsolódott, és amelyekhez - a hatalom kizsákmányolók kezében való fenntartása érdekében - energikus legális és titkos tevékenység is párosult.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9630540193 |
|---|---|
| Kiadó: | Akadémiai Kiadó |
| Kiadás éve: | 1986 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Akadémiai Kiadó és Nyomda |
| Borítótervezők: | Bogdán Hajnal |
| Kötés típusa: | fűzött kemény papír |
| Terjedelem: | 330 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 17.00 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Súly: | 0.63 kg |
| Kategória: | Történelem / Újkor-legújabb Kor / Magyar / 1919-1945 / Történelem / Politika / Történelem / Újkor-legújabb Kor / Egyetemes / Irodalom / Szépirodalom / Esszék, Tanulmányok, Publicisztika |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről