
(1 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Partner
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 4-7 nap
75
hűségpont
Hogy működik az alku?
Moravia ebben a korai, mégis egyik legsikeresebb regényében elvezet a két világháború közötti olasz kispolgárok hétköznapjaiba, melynek világa és hangulata nem igazán ismert a magyar olvasók előtt. Az őszinteség nélküli, közönyös, bágyadt és erkölcsi válságokkal teli, a buja szexualitástól eltekintve eseménytelen polgári légkörről, mely leplezetlenül tárul elénk, Moravia e könyve előtt nem kaphattunk ilyen pontos képet. A művészien megírt erotika, mely szerelmi sokszögek formájában kíséri végig e kitűnő regényt, az akkori társadalom hű tükörképe, s azoké, akik vétkesek a közöny bűnében. Moravia jóval a második világháború kirobbanása előtt már figyelmeztet, hogy ez az a polgári miliő, mely a szép célok nélküli ifjúság számára ordas eszmék táplálója is volt - és lehet.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9639282294 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Nagy siker volt |
| Kiadó: | General Press Kiadó |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Szegedi Kossuth Nyomda KFT. |
| Borítótervezők: | Gregor László |
| Kötés típusa: | kemény papírkötés |
| Terjedelem: | 303 oldal |
| Fordítók: | Dankó Éva |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 21.00 cm |
| Súly: | 0.45 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről