
Kiadás éve: 2023
ÚJ KÖNYV
11 305 Ft

(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó állapotú antikvár könyv
Központi raktár
192
hűségpont
Hogy működik az alku?
4 560 Ft
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 5nap
228
hűségpont
Lechner Ödön (1845-1914) építész rendkívül termékeny, többgenerációs művészcsalád tagja volt. Bátyja, Gyula festő és rajztanár, Az ember tragédiája első teljes német fordítását készítette el. Öccse, Károly a magyar pszichiátria egyik kimagasló kutatója, önálló elméletalkotója volt. Húga, Ilka prózával és iparművészeti tervekkel jelentkezett. Unokaöccsei, Jenő és Loránd szintén építészek, és az ő gyermekeik közül is többen ezt a pályát választották. Élet- és önéletrajzaik gyűjteményét 1931-ben családi krónikává állították össze, amely a 18. századtól kezdve enged bepillantást nemcsak a család, de a pesti polgárság életébe is. A krónikát további életrajzi dokumentumok, visszatekintések, önéletrajzok egészítik ki, amelyek azt mutatják meg, e kivételes tehetséggel megáldott család tagjai mit tartottak fontosnak magukról elmondani. A kötetben olvasható források gyűjtésében Csáki Tamás művészettörténész közreműködött.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9786156434319 |
|---|---|
| Kiadó: | MMA Kiadó Nonprofit Kft. |
| Kiadás éve: | 2022 |
| Kötés típusa: | cérnafűzött, keménytáblás |
| Terjedelem: | 208 oldal |
| Súly: | |
| Kategória: | Művészetek / Általános Művészettörténet |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről