
(4 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 080 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Riccardo Molteni, a becsvágyó drámaíró, hogy feleségének biztosítsa a kényelmes polgári jólétet, s megteremtse irodalmi munkásságához az anyagi függetlenséget, irodalmi bérmunkára vállalkozik: filmforgatókönyveket ír egy sikeres és gazdag producernek. Imádott felesége azonban - s éppen a kecsegtető jólét küszöbén - fokozatosan elhidegül tőle. Miért változott felesége szenvedélyes szerelme közönnyé, megvetéssé? Riccardo lázasan gyötrődve keresi az okot, mígnem egy drámai jelenetsorban minden megvilágosul előtte. Moravia ezúttal is alaptémáját, a férfi és nő viszonyának ideiglenességét, a tartós kapcsolatra való képtelenséget ábrázolja, pontos lélekrajzzal mutatva be, hogyan támadnak apró repedések a mindennapi élet, a szokások felszínén, miképpen romlanak meg az elemi állapotukban tiszta érzések, s mint válik két ember kapcsolatában tragikussá mindaz, ami korábban feloldódhatott a szerelemben. A történet csupán drámai feszültség, valósággal sodorja az olvasót a végkifejlet felé.
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | Európa Zsebkönyvek 97. |
|---|---|
| Kiadó: | Európa Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1972 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Alföldi Nyomda |
| Borítótervezők: | Benkő Anna |
| Nyomtatott példányszám: | 75000 |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 179 oldal |
| Fordítók: | Székely Éva |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 11.00 cm, Magasság: 19.00 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
A szedés nem tökéletes, de Moravia írásművészete feledteti a technikai hiányosságokat
Alberto Moravia "A megvetés" című művének alapján íme egy könyvajánló: "A megvetés" Alberto Moravia egyik kiemelkedő regénye, melyben az olasz író a házasság és a pszichológia bonyolult kérdéseit boncolgatja. A történet egy fiatal házaspárról szól, akik egy karrierje ígéretes szakaszában találják magukat. Azonban a házasságuk mélyrehatóan megrendül, amikor a férj rájön, hogy felesége alattvalóként viselkedik vele, és megveti őt. Moravia élesen elemzi az emberi kapcsolatokat, a szerelem természetét és az önként vállalt alárendeltség pszichológiáját. A regény mély karakterfejlődést és szociális kritikát is magában foglal. Azoknak ajánlom ezt a könyvet, akik érdeklődnek az emberi kapcsolatok, a pszichológia és a társadalmi kérdések iránt. Alberto Moravia "A megvetés" a szerző egyik jellegzetes műve, amely sokszínű és intellektuális élményt nyújt az olvasóknak.
Lélektani regény a házasságról. A kimondatlan szavak mérgezőbbek lehetnek mint a nyílt szitkok.