
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 2 800 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Részlet a könyvből: Lefelé hajlik a nap, keresztülvilágít a gesztenyefa lombján. A tanító ott áll a nyitott ablak előtt. A gesztenyefa körül játszanak a gyerekek. Felállították az ugrólécet, repül a lányok hajfonata, ahogy keresztülszállnak rajta. Az előbb még a fiúk ugráltak, de most átadták a terepet a lányoknak. Persze, a lányok számára valamivel alacsonyabbra kell állítani a lécet. Fejük felett a gesztenyefán csipognak a verebek. Hangjuk összevegyül a gyerekekével. A verebek nem félnek a gyerekektől, a tízpercekben is egészen közel ugrálnak hozzájuk és felcsipegetik az uzsonna elhullatott morzsáit. Azelőtt a gyerekek lelőtték volna őket csuzlival, de most, már évek óta, gyerekek és madarak között szent a béke. A tanító szeme egy kicsit homályos ; könnyek gyülekeznek benne. Búcsúzik az iskolától. És ilyenkor az embernek annyi minden jut az eszébe! Többek között az a nap, amikor majdnem három évvel ezelőtt, ideérkezett. Ősz volt akkor, alacsonyan szálltak a felhők, a rozoga kis kék autóbusz csaknem beleragadt a sárba. Szánalom volt csak nézni is, hogyan kaparta, kavarta foltozott gumikerekével a bélabányai fekete sarat. Sehol nincs olyan fekete, mély sár, mint amilyen Bélabányán volt valaha, régmúlt időkben, három esztendővel ezelőtt. A szitáló eső alacsonyra verte a közeli kokszgyár fekete füstjét. Az autóbusz a korcsma előtt állt meg, földbesüppedt, ócska, sárga alacsony épület előtt.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Ifjusági Könyvkiadó Budapest |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1951 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Athenaeum |
| Illusztrátorok: | Zórád Ernő |
| Kötés típusa: | félvászon |
| Terjedelem: | 151 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 15.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Gyermek- És Ifjúsági Irodalom / Regények |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.