
(3 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 1 080 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Az első világháború idején az oszmán-török birodalom nacionalista vezetői pusztulásra ítélték a keresztény örmény népet: deportálás ürügyén nemlétező rendeltetési helyre, a sivatagba, a semmibe űzték ki őket otthonukból. Hét kisázsiai falu ötezer főnyi népe a halálba vezető vándorút helyett a Ciprussal szemközti tengerparton emelkedő Musza Daghra, "Mózes hegyére" menekült, és többször visszaverve a kiképzett török katonaság ostromát, negyven napig tartotta magát, míg egy francia hadihajó fel nem vette s ki nem szabadította őket. Ez az 1933-ban megjelent, mélységes humanizmussal áthatott, szép regénynek a történelmi magva. A céltudatos helytállás, a gyűlöletes nacionalista népirtással való rendületlen szembeszegülés hőskölteménye ez a könyv, mely mesterien oldja meg az örmény nép tragikus sorsának ábrázolását anélkül, hogy egy pillanatra is ellenszenvet ébresztene a törökök iránt. Ellenkezőleg. Hangsúlyozza, milyen kevesen állnak a könyörtelen vezetők mögött, hogy éppen a mohamedán vallás képviselői irányítják a mentőakciókat, s török parasztok segítik a pusztulásra ítélt szerencsétleneket. Eszmeisége időálló és mindenkor aktuális olvasmánnyá teszi ezt a regényt.
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | Milliók Könyve |
|---|---|
| Kiadó: | Európa Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1966 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kiadás sorszáma: | 2 |
| Nyomda: | Zrínyi Nyomda |
| Kötés típusa: | fűzött egészvászon |
| Terjedelem: | 444 + 473 oldal |
| Fordítók: | Hódos György |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.00 cm, Magasság: 19.50 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Történelem / Újkor-legújabb Kor |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
A mai olvasónak talán kissé "lassú" a könyv, cserébe részletes és drámai leírást kapunk egy kis közösség harcáról a hatalom ellen, amelyik el akarja pusztítani őket. Talán a legnagyobb tanulsága a történetnek, hogy a nacionalizmus mindig a politikusok játékszere volt és maradt.
Remek könyv, mely betekintést enged a tragikus sorsú örmény nép I. világháborús szenvedéseibe, a szereplők megismerésével, személyessé teszi a történelmi eseményeket.