
(2 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
25
hűségpont
Hogy működik az alku?
A sok közül az egyik Lyka tanítvány köszönti e sorokban Mesterét és az olvasót. Mi, kik egykor szavainak sugárzó jóságán keresztül ismertük meg, ami e könyvben néma betű, szeretnők valamiképpen a szöveg mögé varázsolni Mesterünk nemes egyéniségét, bölcs tudásának emberformáló erejét. - Forgassuk vissza az idő kerekét jó harminc esztendővel s az olvasó is üljön be velünk a Képzőművészeti Főiskola földszinti nagy előadótermébe, Lyka Károly egyik órájára. Egykor szürkére festett, megkopott, hosszú elsötétített nagy terem, homályosan világolnak benne a villanyégők. Egyik végén dobogó és asztal, másikon a szénrudas vetítőgép. A padsorokban csupa fiatal festő- és szobrásznövendék, fiúk, lányok. Halkan beszélgetnek, készítik jegyzetfüzetüket, ceruzájukat. Ugyanazok a fiatalok, akik más elméleti óráik előtt pokoli zsivajban hancúroztak, öklelőztek, kergetőztek, sivalkodtak, vélt fölényük biztonságával gorombították le egymást: most a várakozás csendjében halkabbra vették a szót, úgy viselkedtek, mintha ünneplőben ülnének, pedig kopottak, ágrólszakadtak voltak - külsejükben.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1965 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kiadás sorszáma: | Negyedik kiadás |
| Nyomda: | Athenaeum Nyomda |
| Borítótervezők: | Kamarás Béla |
| Kötés típusa: | nyl-kötés |
| Terjedelem: | 255 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 16.00 cm, Magasság: 21.00 cm |
| Kategória: | Művészetek / Festészet / Művészetek / Szobrászat / Művészetek / Építészet / Művészetek / Általános Művészettörténet |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Rövid tájékoztatók az őskortól a XIX. századig, hangsúlyosabban építészet, de természetesen a többi művészeti ág is helyet kap: szobrászat és festészet.
Lyka Károly neve összeforrt a műértékeléssel régebben- Szép kiadvány, remek fotók és illusztrációk. Ajánlom.