
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
Táblán halvány folt.
Állapot fotók

25
hűségpont
Hogy működik az alku?
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy Micike... vagyis, hogy volt régen nagyon sok Micike, kedvesek, álmodozók, és egy kicsit hazudósok is, egy ilyen Micike beszéli el személyesen, ártatlanul ravaszkodón, az öntudatlan önleplezés mulatságos színezetében, mozgalmas ifjúságát, csodálatos nagy kalandjait. Káprázatos karrierek és nagy felsülések álom- és valóságvilága váltogatják egymást Micike színes történeteiben, míg aztán végül, ahogyan illik is, a józan, dolgos, de örömben, jókedvben nem szegény munkásélet útjára kanyarodik a mese. Micike: a kispolgári álmok és illúziók régi hősnője, de "ma is vannak Micikék", ezért nem pusztán a múlt szatirikus-mulatságos tükre a regény, hanem megszívlelendő kritika és tanulság a jelen számára is. A kitűnő kisregényt Tabi László vidám egyfelvonásosai egészítik ki a kötetben, és - ami nem szorul külön ismertetésre - a "Pardon, egy percre...." tartalmas kis ciklusa. Ezek a filozofikusan fanyar, mulatságosan meditatív stílusú írások, éppen a közvetlen aktualitásuk révén, valami nagyon is maradandót tartalmaznak: apró mozaikok csupán, de együtt kiadják mai életünk eleven és sokoldalú képét.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Szépirodalmi Könyvkiadó |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1959 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Egyetemi Nyomda |
| Kötés típusa: | félvászon, kiadói papírborítóban |
| Terjedelem: | 402 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 14.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről