
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Közepes
Központi raktár
Lapjai / lapélei foltosak
28
hűségpont
Hogy működik az alku?
Mit is jelent az a szó, hogy "titanizmus"? A görög monda titánjai megpróbálták megostromolni az Olümposzt, Zeusz világhatalmának székhelyét. A mondabeli titánok maguk is istenek, de másfélék, versengők. A mítosz isteneinek harcában bizonyára az emberek korai forradalmai is tükröződnek. Prométheusz, aki az emberi kultúrát hozta, egyike a titánoknak. Ha így nézzük, a titanizmus kultúrforradalom. Később vált szokássá, hogy a világhódító embereket titáninak nevezzék. A világuralom és megalapítása strukturális szempontból régi ügy: a fejlett kultúrák óta létezik. Egy folyami kultúra - mint a nílusi, az eufráteszi, az Indusé vagy a Sárga-folyó menti - politikai egyesítése azt jelenti, hogy létrejött mindaz, ami e kultúra keretében világuralomnak tekinthető. Titanizmust jelent. Ez a politikai folyamat egyúttal a kultúra fejlődésének szükséges előrelépése, a hübrisz műve. Szükségességét az uralkodók dokumentumai, államigaztási iratok, feliratok, szobrok, dicshimnuszok tükrözik. A hübrisz viszont a legyőzöttek dokumentumai - például az Ótestamentum - leplezik le.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9630747812 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Mérleg |
| Kiadó: | Európa Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1989 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Alföldi Nyomda |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 213 oldal |
| Fordítók: | Molnár Anna |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 10.00 cm, Magasság: 18.50 cm |
| Súly: | 0.20 kg |
| Kategória: | Filozófia |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről