Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.


Vélemények a könyvről
Ebben a kötetben főként a XIX. század történéseit mutatják be 100 képpel illusztrálva. Muszáj megismerni, ha tudni akarjuk, hogy mi volt a kiváltó oka számos XX. századi eseménynek. (Izgalmas változások kora, ekkor kezd körvonalazódni a mai Európa, megjelennek a XX. században elhatalmasodó államközi ellentétek.) Képet kaphatunk többek között: - Miksa mexikói császár tragédiájáról, a mexikói forradalomról; - A francia második császárság hanyatlásáról, a német-francia háború részleteiről, III. Napóleon bukásáról, a harmadik köztársaság létrejöttéről; - A pápai állam bukásáról; - A német egység megszilárdulásáról (itt feltűnik többek között I. Vilmos német császár, Bismarck Ottó herczeg, mint német kancellár, sőt Marx Károly is); - A gyarmatosító államok versengéséről, (Viktória királynő uralkodása; India; a Tajping lázadás és a Kína megnyitása; Ópiumháború; Japán átalakulása; Afgán háborúk); - Hazánk történelme kiegyezést követő időszakáról (megismerhetjük, ki is a „Pecsovics").