
(2 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 4 050 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Jane Goodall a csimpánzok körében folytatott etológiai kutatásaival szerzett világhírnevet. Legújabb könyvében az emberi táplálkozással foglalkozik és azzal, miként jut el az étel asztalunkra. A mezőgazdaság történetének rövid felvázolása után kifejti véleményét a termelésről, figyelmeztet a génmanipulált élelmiszerek veszélyeire és a természetes anyagok eltűnésére, az embertelen állati feldolgozóüzemek és a zsúfolt, piszkos haltenyészetek profithajszolására. Később olyan cselekvésekre tesz javaslatot, amelyekkel az egyes ember is megváltoztathatja a világot. Megvizsgálja az iskolai menzákat, és elszörnyed azon, milyen hibákat vétenek az iskolai nevelés során a táplálkozási kultúra területén, figyelmeztet a kibontakozó vízhiányra, a gyorséttermek ételválasztékának minőségére. Olvasóit leginkább a vegetáriánus táplálkozásra próbálja ösztönözni, bemutatva, hogy a fűszerek és a megfelelő étterem kiválasztásával elkerülhetjük, hogy állatokat mészároljanak le a kedvünkért - csillapíthatatlan étvágyunk enyhítésére. Jane Goodall - akárcsak Amíg élek, remélek című könyvében - abban próbál segíteni, hogy rátaláljunk a helyes ösvényre életünk erdejében.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9639615196 |
|---|---|
| Kiadó: | Athenaeum 2000 Kiadó |
| Kiadás éve: | 2006 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Gyomai Kner Nyomda Zrt. |
| Kötés típusa: | fűzött kemény papír kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 304 |
| Fordítók: | Kövesdi Miklós Gábor |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 14.50 cm, Magasság: 22.00 cm |
| Súly: | 0.50 kg |
| Kategória: | Természettudomány / Biológia / Környezetvédelem, Ökológia / Természettudomány / Mezőgazdaság / Növénytermesztés / Háztartástan / Diéta / Hobbi / Egészség, Életmód |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
A közismert tudós, aki alapjaiban változtatta meg a főemlősökről alkotott nézeteinket és az állatvilággal való kapcsolatunkat, most egy rendkívül fontos és személyes téma felé fordítja a figyelmét - kiáll egy fenntarthatóbb, egészségesebb világért. Provokatív és bátorító könyvében Jane Goodall harsonaszóval figyelmezteti a nyugati világot a veszélyekre. Arra ösztönöz, vizsgáljuk meg alaposan az ételt, amit készítünk és fogyasztunk - és megmutatja, milyen könnyű javítani a helyzeten. Dr. Goodall határozott, mégis finom vonásokkal festi elénk globális világunkat, amelyben a nagyvállalatok birtokolják a vizet, a vetőmagvak szabadalmait, és rejtélyes „frankenkajákkal" etetnek minket. Ez nem sci-fi, ez a valóság. Ám olyan valóság, amit kiigazíthatunk. Reményt keltő, lendületes elképzeléseinek ismertetése során Goodall meggyőző érvekkel bizonyítja, hogy minden egyes ember tehet valamit.