
(2 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 2 340 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
2 849 Ft
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 5nap
142
hűségpont
Milyen lehet egy randevú az önpusztító amerikai íróval, Charles Bukowskival? Mi lesz a sorsa egy négytalálatos lottószelvénynek? Hova indul férje temetése után a gyászoló özvegy? Élettel és halállal játszik novelláiban Puskás Panni; érzékeny és ironikus, kíváncsi és megrendítő. A rezervátum visszafoglalása elsősorban a szabadságról szól, annak lehetőségeiről vagy lehetetlenségéről.Ezek a kérdések merülnek fel a kötet legtöbb novellájában egyéni vagy társadalmi szinten, valamint az, hogyan hat e két szint egymásra. Erre utal a könyvcím, amely a kötet egyik novellájának címével azonos: a rezervátum védelmet ad, de börtön is, határait nem a benne élők húzzák meg, hanem a rájuk veszélyes gyarmatosítók. Ezért baj, ha a rezervátumért kell harcolnunk - annak visszafoglalása önmagunk visszafoglalását jelenti.A kötet elbeszélői és szereplői erre tesznek időről időre sikeresebb, kevésbé sikerült vagy kudarcra ítélt kísérleteket.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789631424034 |
|---|---|
| Kiadó: | Magvető Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 2021 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Dürer Nyomda Kft. |
| Borítótervezők: | Visnyai Zoltán |
| Kötés típusa: | fűzött papír |
| Terjedelem: | 112 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Az életről szól ez a könyv.Az élet szakaszairól.Melyik a legkönnyebben átvészelhető:az eleje,vége,közepe?Döntse el az olvasó a könyvben leírt novellák alapján!A szereplők a rezervátumban érzik magukat biztonságban és szabadságban,oda menekülnek,ha gond van.A rezervátum egyben börtön is,hisz csak bent működik az élet,odakint nem.Az emberek attól is félnek,mi lesz,ha egyszer elveszítik a rezervátumot?
Feminista novellák egy kortárs novellistától. Erősek, üzenetet hordoznak - na de még milyet. Kritika a társadalomról, a családról, a nemi egyenlőségről (vagy egyenlőtlenségről), a nemi szerepekről. És Selyem Zsuzsa állatvédőről. Puskás Panni nemcsak hozzánk szól, hanem be is szól nekünk.