A száműzetés és az ország

Camus-nek nem kellenek "trükkök", külsőségek: szembeszökően szerves és természetes minden eleme, nyelvi dísze a dísztelenség, a belső súly adta erő; torkot szorongatóan sűrű atmoszféráit a végső egyszerűségig szikárult szenvedély teremti, azok az erős kötelékek, amelyek az embert tájhoz és emberhez köthetik: a hazaszeretet furcsa, megindítóan letisztult, magasrendű képletei, bizonyságául annak, hogy a haza a születés és a gyerekkor színhelye. Mert Camus az afrikaiak nagy írója: belőle a modern ember életérzése, a kor, a belső magány, számkivetettség és a boldog Ország utáni vágy franciául is, magyarul is "afrikai nyelven" szól, Hat novella van ebben a kötetben: változatos módon, de valamennyi az emberi magány termékeny feloldásáért való szűntelen küzdelmet ábrázolja, az Ország keresését, ahol a magány úgy oldódik fel, hogy összeolvad a többi magánnyal.
- Fordítók:
- Benyhe János, Antal László, Szávai Nándor
- Borító tervezők:
- Zigány Edit
- Kiadó:
- Európa Könyvkiadó
- Kiadás éve:
- 1969
- Kiadás helye:
- Budapest
- Nyomda:
- Kner Nyomda
- Kötés típusa:
- egészvászon kiadói borítóban
- Terjedelem:
- 176
- Nyelv:
- magyar
- Méret:
- Szélesség: 10.00cm, Magasság: 19.00cm
- Súly:
- 0.10kg
- Kategória:
A hitehagyott vagy Egy zavaros elme
(Benyhe János) 31
A némák (Szávai Nándor) 54
A vendég (Antal László) 73
Jonas vagy A mester dolgozik (Benyhe János) 93
Az eleven kő (Antal László) 133
Az Ön ajánlója
Vélemények a könyvről
Camus 6 elbeszélésben mutatja be a száműzetés érzését, fajtáit. Nagyon érdekes és mindenkinek ajánlom a nagyregényei mellett ezt is.
Hat hosszabb elbeszélés. Rendkívül változatos témájúak: Algéria jelene és múltja, szerelem, vágyakozás, bűnügy stb. A Nobel-díjas Camus utolsó megjelent műve.
Az egzisztencializmus remeke, letisztult, szép kiadás.