
(3 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 2 960 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Fredé hasznos asszony, a jövő letéteményese. Olyasmire képes, amire csupán a nők töredéke: gyermeket szülni. Gileád állama különös figyelmet fordít arra, hogy ő és társai megértsék, a szülés életük egyetlen célja és értelme. A vallási fundamentalista alapokon kormányzott ország átnevelőközpontokban készíti fel a termékeny nőket, hogy aztán az uralkodó elithez tartozó családokhoz kerülve két éven belül teherbe essenek a ház urától - a féltékeny, ám gyermekre vágyó Feleségek irigy pillantásaitól kísérve. Fredé a Parancsnok házában igyekszik belesimulni a hétköznapokba, megfelelni a dogmatikus vallási előírásoknak és mindenekelőtt megfoganni. Ha eltévelyedik, felakasztják a Falra, vagy kiűzik a Telepekre a Nemnők közé hullákat égetni. A Parancsnok azonban egy este a szobájába hívatja, a szigorú tiltás ellenére teljesen egyedül, amire Fredé akkor sem mondhatna nemet, ha akarna. Margaret Atwood disztópiája megrázó vízió egy olyan világról, ahol a nők egyetlen szerepe, hogy a vallás, az állam és a szaporodás szolgálatában állnak. A szerző „ellenjóslat"-nak nevezte regényét, mondván, ha ez a jövő részletesen leírható, talán nem fog bekövetkezni. A mára klasszikussá vált kultuszregényt 1986-ban Booker-díjra jelölték, 1987-ben pedig megnyerte az első Arthur C. Clarke-díjat; több mint negyven nyelvre lefordították, és számos filmes és színházi feldolgozás után 2017-ben tévésorozatot is bemutattak belőle. Majd előveszem azt a kis vajdarabot, melyet vacsora után a jobb cipőm orrába dugtam... Mi nem kaphatunk sem kéz-, sem arckrémeket. Manapság minden ilyesmi haszontalanságnak tekintendő. Tárolóedények vagyunk, csupán a belső szerveink fontosak számukra. A külsőnk felőlük kiszikkadhat, megráncosodhat, akár a dió héja. A Feleségek rendeletben szögezték le, hogy nekünk ne járjanak testápoló szerek. Nem akarják, hogy vonzók legyünk. Épp elég nehéz nekik így is...
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9637138838 |
|---|---|
| Kiadó: | Lazi Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 2006 |
| Kiadás helye: | Szeged |
| Nyomda: | Debreceni Kinizsi Nyomda |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 365 oldal |
| Fordítók: | Mohácsi Enikő |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 12.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Súly: | 0.30 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Irodalom / Szépirodalom / Szórakoztató Irodalom / Fantasy, Sci-fi |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
A REGÉNY EGY JÖVŐBELI VALLÁSI ÁLLAMBAN JÁTSZÓDIK ,AHOL A FŐHŐSNŐT CSUPÁN AZÉRT TARTJÁK BECSBEN,MERT AZON KEVESEK EGYIKE,AKINEK A PETEFÉSZKE TÚLÉLTE AZ ATOMERŐMŰVEK ÁLTAL OKOZOTT SUGÁRSZENNYEZÉST.A JÖVŐ AMERIKÁJA -GILEÁD KÖZTÁRSASÁG SZIGORÚ TÖRVÉNYEK SZERINT ÉL.A MEGMARADT KEVÉSKE TERMÉKENY NŐNEK ÁTNEVELŐTÁBORBA KELL VONULNIA,HOGY OTT A BELÉJÜK NEVELT SZABÁLYOK SZERINT HOZZÁK VILÁGRA AZ URALKODÓ OSZTÁLY GYERMEKEIT....A REGÉNYBŐL SZOKATLANUL ELGONDOLKODTATÓ FILM IS KÉSZÜLT.A FANTÁZIA,GALAKTIKA KEDVELŐINEK AJÁNLOM!!!
Elkezdtem nézni a sorozatot, majd megkaptam ajándékba a könyvet. Nem csalódtam! Mondhatnám úgy is, hogy a sorozat egyszerűbb alapja.