
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Közepes
Központi raktár
A könyvtest kissé deformált.
423
hűségpont
Hogy működik az alku?
Megjelent 700 példányban. Bp., 1967. Akadémiai. (Tudománytörténeti tanulmányok 5.) Kiadói vászonkötésben, eredeti védőborítóval. A szerző több mint húsz éve foglalkozik a középkori magyar krónikák kérdésével, elsősorban a Thuróczy-krónika problémáival. Beható forrásvizsgálatai lehetővé tették számára, hogy a krónika szavai mögött felismerje a rejtett célzásokat, sőt a valóságot öntudatlanul módosító stíluselemeket is. Filológiai módszerrel, adatszerű tényekkel alátámasztva elemzi a krónikaíró világnézetét és történetfelfogását, bebizonyítja, hogy a krónika végső soron két világot egyeztet: a középkort és a reneszánszt, s ezzel olyan művelődéstörténeti kérdéseket old meg, amelyek a korabeli társadalmi kapcsolatok megértéséhez is hozzásegítenek. Mályusz Elemér több évszázados irodalmi irányzat betetőzését látja a krónikában. Világos áttekintést ad a középkori magyar történetírókról, Anonymusról éppen úgy, mint Kézai Simonról, Küküllei Jánosról vagy a Képes Krónikáról. Anyagát az egykori magyar társadalom szerves egészébe ágyazva tárja az olvasó elé, így ezek a magyar fordításban hosszabb ideje közkézen forgó művek könyvében teljesen új megvilágítást nyernek, és irodalmuk számos meglepő adattal gazdagodik.
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | Tudománytörténeti tanulmányok 5. |
|---|---|
| Kiadó: | Akadémiai Kiadó |
| Kiadás éve: | 1967 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Akadémiai Nyomda |
| Nyomtatott példányszám: | 700 |
| Kötés típusa: | fűzött egészvászon kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 206 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 17.50 cm, Magasság: 24.50 cm |
| Kategória: | Történelem / Magyar Történelem / Történelem / Életrajzok |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.