telefon ikon

szív ikonember ikon
Kosár gomb ikonKosár
Kertész Imre

A végső kocsma

Kertész Imre - A végső kocsma, Budapest 2014 antikvár könyv
szürke csillagszürke csillagszürke csillagszürke csillagszürke csillag

(0 vélemény)

Antikvár könyv

4 950 Ft

5 500 Ft

10%
lefelé tartó nyíl, további leírás bezárása

Állapot

Készleten

Kiváló

Partner

százalék ikon

Újszerű állapotban.

Állapot fotók

termék kép

Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.

Várható szállítási idő: 4-7 nap

hűségpont ikon

248

hűségpont

információs ikon

Hogy működik az alku?

Kertész Imre új kötete szokatlan és a maga nemében páratlan vállalkozás: a 2001 és 2009 között írt naplófeljegyzések és szépirodalmi vázlatok, töredékek egy megíratlan, s talán meg sem írható regénynek a különös és fájó történetét idézik meg. Az eredeti regényterv (A szodomai magányos címmel) még az ötvenes években merült fel az íróban, s évtizedek múltával most újra megkísérti, más-más tartalmi, formai lehetőségekkel. Ahogy írójuk évtizedekkel korábban lejegyezte a maga számára, hogy mindig ugyanazt a regényt és életet kell írni, e program most teljesedik ki leginkább és nyer radikális, gyakran önmagával szemben is kíméletlenül őszinte megfogalmazást. S noha Kertész Imrének ez a legszemélyesebb könyve, a szerző maga mégsem azonosul a sikeres Kertész Imre nevű íróval és márkanévvel és ez a distancia méginkább drámaivá teszi e kötet írásának (és mindenkori olvasásának) a folyamatát. A végső kocsma egy olyan könyvterv, amely ha nem is készült el, de mégiscsak megvan. Leginkább talán egy kései Turner-képhez hasonlítható: ha körvonalai el is mosódnak, de mélyeiből feltűnikvalami rejtelmes derengés: s ez maga a létezés. (A kötethez felhasznált 2001 és 2003 között írt naplójegyzetek teljes szövege Mentés másként címmel 2011-ben jelent meg a Magvető Kiadónál.)

Mutass kevesebbet

könyv ikon

Bővebb leírás

felfelé tartó nyíl, részletek elrejtése
ISBN:9789631427738
Kiadó:Magvető Kiadó
Kiadás éve:2014
Kiadás helye:Budapest
Nyomda:Szekszárdi Nyomda Kft.
Kötés típusa:kemény papírkötés kiadói borítóban
Terjedelem:395 oldal
Nyelv:magyar
Méret:Szélesség: 12.30 cm, Magasság: 17.40 cm
Súly:0.00 kg
Kategória: Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Irodalom / Szépirodalom / Esszék, Tanulmányok, Publicisztika

Ajánlja ismerőseinek is!

szív ikon

Kívánságlistára teszem ezt a könyvet!

Kertész Imre

szemüveg ikon, szerzőfigyelő ikon

Szerzőfigyelő

1929

Kertész Imre (Budapest, 1929. november 9. ) Nobel- és Kossuth-díjas magyar író, műfordító. Önéletrajzi ihletésű, a holokausztról és az önkényuralomról szóló műveiért 2002-ben irodalmi Nobel-díjjal tüntették ki. A Digitális Irodalmi Akadémia alapító tagja. A Magyar Szent István Rend kitüntetettje.

Kertész Imre további könyvei

balra tartó nyíl ikon, ugrás az előző könyvre
jobbra tartó nyíl ikon, ugrás a következő könyvre
Megtekintés ikon
Kertész Imre - A holocaust mint kultúra
A holocaust mint kultúra

Kertész Imre

Kiadás éve: 1993

Előjegyezhető

Megtekintés ikon
Kertész Imre - A holocaust mint kultúra
A holocaust mint kultúra

Kertész Imre

Kiadás éve: 1993

Előjegyezhető

Megtekintés ikon
Kertész Imre - A bűnügyi technikus kézikönyve
A bűnügyi technikus kézikönyve

Kertész Imre

Kiadás éve: 1964

Előjegyezhető

Megtekintés ikon
Kertész Imre - A holocaust mint kultúra
A holocaust mint kultúra

Kertész Imre

Kiadás éve: 1993

Előjegyezhető

Megtekintés ikon
Kertész Imre - A bűnügyi technikus kézikönyve
A bűnügyi technikus kézikönyve

Kertész Imre

Kiadás éve: 1964

Előjegyezhető

Megtekintés ikon
40%
Kertész Imre - Valaki más
hűségpont ikon 33 hűségpont
Valaki más

Kertész Imre

Kiadás éve: 1997

ANTIKVÁR

660 Ft

Nem támogatott böngészőt használ.

Kérjük használjon modern böngészőt például: Microsoft Edge, Safari, Google Chrome, Firefox...
Megértésüket köszönjük,
Régikönyvek.hu