
(2 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 7 200 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Pilch Jenő (szerk.). A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Budapest, é.n. [1928]. Franklin-Társulat (Ny.). 418 p. + 54 t. (10 színes)+ 5 kih. mell. a kötet végén. Számos fekete-fehér képmellékletekkel, és térképvázlatokkal. "Végre magyar nyelven is napvilágot lát egy olyan, könnyed modorban írt könyv, amely a művelt magyar közönség igen széles rétegét bár csak nagy vonásokban is, de az eddig megjelent forrásmunkák és értekezések figyelembevétele mellett tárgyilagosan tájékoztatja azokról a véres, rettenetes fáradalmakkal és áldozatokkal teli eseményekről, amelyekből a magyar nemzet ragyogó felsőbbséggel vette ki a maga részét. Kétségtelenül hézagot pótol e mű, mert a magyar könyvpiacon még nem jelent meg oly könyv, amely a Marne-csatáról, a tannenbergi diadalról, a kraszniki, komarovi, lembergi és kárpáti nagy csatákról, a gorlicei áttörésről és ennek messzeható további hadműveleteiről, a Doberdón lezajlott dicsőséges harcokról, az oláhok elleni tüneményes gyorsaságú hadműveletekről, a haditengerészetek működéséről, a légi erők harcairól, a Dardanellák csodálatos védelmezéséről, a karfreiti vagy a 12. isonzói csata fényes sikeréről stb.-ről tömör előadásban általános tájékoztatást nyújtana." Kiadói díszes, dúsan aranyozott egészvászon-kötésben.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Franklin-Társulat |
|---|---|
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Franklin-Társulat nyomdája |
| Kötés típusa: | egészvászon, aranyozott betűk |
| Terjedelem: | 418 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 20.00 cm, Magasság: 25.50 cm |
| Kategória: | Történelem / Újkor-legújabb Kor / Egyetemes / Történelem / Hadtörténelem / Antik Könyvek / Xx. Század |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
A korához képest jó példány, bár nem értem, hogy egy antik könyvnél miért tűzte össze valaki a mellékleteket fém tűzőgép kapoccsal. A tartalma a korabeli felfogást tartalmazza, ami azt jelenti, hogy egyes pontjait az újabb tanulmányok pontosították és aktualizálták. Akkoriban sok ország hadi iratai még titkosak voltak, ezért nem róhatóak fel neki a pontatlanságok.