
(5 vélemény)
Jelenleg nincs elérhető antikvár példányunk ebből a könyvből.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy.
4 740 Ft
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 5nap
237
hűségpont
Will Graham csaknem az életével fizet, amikor elkapja a veszélyes őrültet, a "Kannibál Hannibal" néven elhíresült dr. Lectert, ezért úgy dönt, hogy otthagyja az FBI-t, és teljesen új életet kezd. Egy szigeten, Marathonon tölti a mindennapjait, amíg Jack Crawford, az FBI különleges ügynöke fel nem keresi, hogy a segítségét kérje. Birminghamben és Atlantában az otthonukban, azonos körülmények között gyilkolnak meg két családot. A gyilkos összetöri a házban lévő tükröket, és annak a darabjait használja fel a tettéhez. Crawford tisztában van vele, hogy ha valaki, akkor a különleges képességekkel megáldott Will lehet az, aki el tudná kapni a pszichopatát. Ő ugyanis akár a legapróbb nyomokból is képes megfejteni, hogyan gondolkozik az elkövető. Will képtelen nemet mondani. Kisvártatva már a halott család üres házában áll... és a gyilkos helyébe képzeli magát. Megkezdődik a hajsza az idővel, hiszen a Vörös Sárkány már kiszemelte a soron következő áldozatát. Ráadásul ahhoz, hogy célt érjen, Willnek dr. Lecterrel is együtt kell működnie.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789634522034 |
|---|---|
| Kiadó: | General Press Kiadó |
| Kiadás éve: | 2018 |
| Terjedelem: | 388 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Súly: | |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Irodalom / Szépirodalom / Szórakoztató Irodalom / Akció, Kaland,krimi / Irodalom / Szépirodalom / Szórakoztató Irodalom / Horror, Thriller |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Nagyon izgalmas ez a része is, egyik legjobb krimi sorozat.
A krimiirodalom klasszikusában Will Graham nyomozó egy halott család házában áll és a gyilkos helyébe képzeli magát,hogy a mikroszkopikus bűnjelek nyomát követve elkaphassa a gyilkost ,a Vörös Sárkányt .Ráadásul ehhez a veszélyes őrülttel,dr.Hannibal Lecherrel is együtt kell működnie...Lélegzet visszafojtva,izgalom élesítve,induljon a kaland!!!
Néhány jelenet, mondat kapcsán felmerült bennem a gondolat, hogy sokat köszönhet a könyv 2002-es filmnek. Pl. sokkal szimpatikusabb volt a filmben az a jelenet, hogy hogyan jött rá Will, Dr. Lecter titkára, mint a könyvben. Utóbbiban az szinte semmilyen. A könyv előnye viszont, hogy sokkal jobban megismerhetjük az összes főszereplőt, főleg Dolarhydeot. Több fejezeten át beleláthatunk a gyerekkorába, kissé a fiatalkorába is, ezek a fejezetek jobban megértetik, mik vezettek a bűnös tettekhez, miként kerítette hatalmába a sárkány. A könyv jelenében is sokkal jobban szemlélteti az író a még belül pislákoló emberi mivoltot, annak erősödését Rebanak köszönhetően és részletesebben elénk tárul a sárkánnyal való fokozatos összeolvadás és az az elleni küzdelem is a vége felé. Összességében kedvelt olvasmányélményem lett a kötet, elmúlt az elején érzett csalódás. Ha más is hasonlóan érezne, bátorítom a továbbolvasára! :)
Izgalmas könyv, végig fenntartotta a feszültséget és a figyelmet.
A Hannibal sorozat igazi kortalan klasszikus, ami annak ellenékre, hogy évtizedekkel ezelőtt íródott, a még most is lebilincselő olvasmány. A vörös sárkány a kedvencem a sorozatból!