
(2 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
39
hűségpont
Hogy működik az alku?
Éppen húsz esztendeje írta Szilvási Lajos ezt a regényét, amely időközben már négy kiadásban is megjelent, bizonyságául annak, hogy a történet az évek múltával mit sem vesztett "aktualitásából". Utolérni a fénysugarat - áhítja a regény egyik szereplője a tizenhét évesek szenvedélyével és tisztaságával, hogy nem sokkal ezután az 1950-es évek tragédiák sokaságát termő valósága riassza fel naivan-hősi álmaiból. A nehéz esztendők próbatételeit ki-ki saját vérmérséklete, jelleme szerint tűri. Az Albérlet a Síp utcában főszereplője, dr. Kelemen András összeroppan és az alkoholmámorba menekül. Az évek múltával sorra el is szakadnak azok a szálak, amelyek a világ józan rendjéhez köthetnék. Tudományos munkáját feladja, feleségét elveszti, s a gyógyító munkában is csak az intuíciója és az ösztönös lelkiismeretessége óvja a szakmai balfogásoktól, mindaddig, amíg egy ízben mégis fizetnie kell gyengeségéért: magát kell vádolnia azért, hogy egy kontár kollégájának keze alatt meghal egy ember, aki az ő betege volt. A kör bezárult. Innen már csak saját erejéből kapaszkodhat ki. Fővárosi egzisztenciáját föladva, mindent fölégetve száműzi magát a messzi tanyavilágba, hogy az ott élőket gyógyítva próbáljon talpra vergődni. Lesz-e ereje ehhez? Segíti-e az új szerelem: Orsika, aki pesti életének utolsó heteiben állt mellé? Kelemen doktor sorsában sokan magukra ismertek az elmúlt két évtizedben. Sokan ismerhetnek magukra napjainkban is.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9631521257 |
|---|---|
| Kiadó: | Szépirodalmi Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 1982 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kiadás sorszáma: | Ötödik kiadás |
| Nyomda: | Athenaeum |
| Borítótervezők: | Zsoldos Vera |
| Kötés típusa: | egészvászon kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 383 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 13.00 cm, Magasság: 19.00 cm |
| Súly: | 0.30 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Időutazás egy régi korba, amikor még természetes volt röviditallal kezdeni a napot. A vége meglepett!