
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 990 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Az alkotmányjogi jogszabálygyűjtemény az Alkotmánytan című tankönyv „ikertestvére". Alapvető rendeltetése, hogy kézikönyvként oktatási segédanyag legyen egyetemeken, főiskolákon, népfőiskolákon és a középfokú oktatási intézmények alkotmánytani stúdiumain. A gyűjteménybe felvett törvényeket módosításaikkal egységes szerkezetben közöljük. Az összeállítás szempontja nem a jogalkalmazás volt, ezért a kötet nélkülözi a hivatalos jogszabálygyűjteményekben alkalmazott megjegyzéseket. A második, átdolgozott kiadásban megjelenő kötet a lezárás pillanatában (1996. július 6.) hatályos magyar alkotmányjogot tartalmazza. A törvényekből kirajzolódik a magyar alkotmányjog mint alapjogág szabályozási tárgyköre. Természetesen az alkotmányjog nemcsak ezeket a törvényeket jelenti, az alkotmány áttételes normái a legtöbb jogággal érintkeznek. A jogszabálygyűjtemény nem lép fel azzal az igénnyel, hogy tudományos alapon meghúzza az alkotmányjog mint jogág határvonalait. A kötetbe felvett törvények a jogászképzés alapjai. E törvények többségének ismerete nélkülözhetetlen a társadalomtudományi szakemberképzésben és hozzátartozik az általános politikai kultúrához is.
Mutass kevesebbet
| Sorozatcím: | Osiris Tankönyvek |
|---|---|
| Kiadó: | Osiris Kiadó |
| Kiadás éve: | 1996 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Kiadás sorszáma: | Második, átdolgozott kiadás |
| Nyomda: | Széchenyi Nyomda Kft. |
| Kötés típusa: | kemény papír |
| Terjedelem: | 678 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 16.50 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Kategória: | Tankönyvek / Jog, Törvény / Általános |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről