
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Közepes
Központi raktár
25
hűségpont
Hogy működik az alku?
Juliette Benzoni a kortárs francia történelmi regényírók egyik kiemelkedő alakja. Női Merle-ként tartják számon, s 75 éves korára több mint ötven könyv fűződik a nevéhez. Műveit hosszas, gyakran évekig tartó kutatómunka előzi meg, s a cselekmények pontosan megrajzolt történelmi keretbe illeszkednek. Regényei az egész világon rendkívül kedveltek. Folytatódik Elsle kisasszony tragikusan indult és fordulatokban később sem szűkölködő élete, és vele együtt Beaufort hercegé - a "vásárcsarnokok királyáé" -, a hű barátnőé. Marie de Hautefort-é, no és nem utolsósorban az intrikus királyi udvaré: Ausztriai Annával, aki immár két kisfiú édesanyja - a trónörökös a későbbi Napkirály -, XIII. Lajossal, a betegeskedő Richelieu és az őt felváltó Mazarin bíborossal és a gonoszt megtestesítő Laffemas-val. A személyes sorsok és kalandok mögött a harmincéves háború végnapjai dúlnak, elindul az úgynevezett Fronde-mozgalom, és eljön az 1648-as párizsi lázadás napja is. A regény tíz év történetet öleli fel - akik örömüket lelték az Államtitok első kötetében, A királyné hálószobájában, ezúttal sem fognak csalódni.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9639093262 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Államtitok |
| Kiadó: | Geopen Könyvkiadó |
| Kiadás éve: | 2000 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Alföldi Nyomda |
| Kötés típusa: | ragasztott papír |
| Terjedelem: | 415 oldal |
| Fordítók: | Balla H. Katalin |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 11.50 cm, Magasság: 18.50 cm |
| Súly: | 0.40 kg |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.