
(0 vélemény)
Jelenleg nem elérhető. Tájékoztató ár az utolsó ismert ár és az aktuálisan érvényes kedvezmény alapján: 2 240 Ft. Jegyezze elő, és elsőként értesítjük, ha újra rendelhető!
Az animációt a közvélekedés még ma is nagyobbrészt a szórakoztató gyermekrajzfilmekkel azonosítja. Pedig e nagy múltú - az élő filmnél is korábbi - művészeti ágnak beláthatatlanul gazdag irányzatai, kísérletei, alkotói életművei vannak több mint száz éve. Ezek áttekintésére, esszészerű, élményközpontú megismertetésére vállalkozott a képzőművész-rajzfilmes M Tóth Éva. Szerzőnk az animáció világtörténetén túl különös figyelmet szentel a műfaj hazai történetének, nagyjainak, jelenlegi problémáinak, és személyes érintettségét sem tagadva idézi fel a rajzfilmes műhelyek, alkotók mindennapjait.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Kortárs Kiadó |
|---|---|
| Kiadás éve: | 2009 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Alapfy Stúdió |
| Kötés típusa: | fűzött kemény papír |
| Terjedelem: | 102 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 21.00 cm, Magasság: 25.00 cm |
| Kategória: | Művészetek / Festészet / Rajz, Grafika / Művelődéstörténet / Kultúrtörténet / Művészetek / Film, Színház |
| Kapcsolódó művész: | M. Tóth Éva |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről