
(2 vélemény)
Állapot
Készleten
Kiváló
Partner
Új állapotban, fóliában.
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 4-7 nap
490
hűségpont
Hogy működik az alku?
Ez nem a vég, még csak nem is a vég kezdete, de talán a kezdet vége1 így láttunk neki 2000 decemberében, nem messze attól a medencétől, amelyben lerakták a magyar vízilabda nagyhatalmi státuszának alapjait. A Császár-Komjádi első emeletén ültünk, s telefonon elkészítettük az első interjút Tarics Sándorral, aki egyedüliként él még a berlini bajnokcsapatból Aztán nem egészen öt hónap leforgása alatt újabb beszélgetések során idéztük fel világhírnévnek örvendő: szemtanúkkal, hogy s mint uralta Magyarország a vízilabdasportot szinte a kezdetektől napjainkig, s hogy mi történt azon időszakokban, amikor - olykor azt gondoljuk: merő véletlenségből - kicsit hátrébb szorult. Később természetesen elmélyedtünk a múlt krónikáiban, hogy a szubjektív diskurzusok mellett felvonultassuk a tényeket is, megannyi gól, kapufa, emberfór és emberhátrány hitelesnek vélt történetét Ezekből kerekedett ki a nagy egész, egy csodálatos sportág csodálatos hazai históriája, a magyar póló első száz éve, hét olimpiai bajnoki címmel, a valaha élt legfantasztikusabb képességű játékosokkal, a sportéletben egyedinek mondható szellemi potenciállal, hihetetlen történetek, heroikus teljesítmények, kacagásra ingerlő huncutkodások garmadájával. Hisszük, e könyvvel sikerült mindennek méltó emléket állítani.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9630068281 |
|---|---|
| Kiadó: | Herodotosz Könyvkiadó és Értékesítő Bt. |
| Kiadás éve: | 2001 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Typonova Kft. |
| Kötés típusa: | fűzött kemény papír |
| Terjedelem: | 575 |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 22.00 cm, Magasság: 30.00 cm |
| Súly: | 0.00 kg |
| Kategória: | Sport / Labdajátékok / Vízilabda |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Ez a könyv bizonyítéka annak, miért a férfi válogatott a vízilabdázás császára. Gyarmati Dezső, volt nemzet sportolója (legsikeresebb magyar vízilabdázó) gyűjteményéből Csurka Gergely sport újságíró formálta könyvvé a sikertörténetet. Az események leírása mellett, anekdoták, visszaemlékezések, eredmények és táblázatok teszik színessé a dokumentumot. Számomra, -szurkolóként- kiegészítést jelentett az eddig a lelátón megélt értelmi állapot kibővítésére. Őrülök, hogy részese lehetek ennek a csodának.
Jó