
(0 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Központi raktár
25
hűségpont
Hogy működik az alku?
Egy spanyol barlangkutató elviszi kislányát az általa felfedezett barlangba. Míg az apa a tízezer évek előtti emberek nyomait keresi a barlang földjében, bámészkodó leánya elsőként fedezi fel az ősemberek festményeit a mennyezeten. E kezdetben hitetlenül fogadott felfedezés csak első egy hosszú sorban. Ezek eredménye később arra késztetet egy francia fiatalembert, hogy életét kockáztatva behatoljon egy föld alatti üregbe, ahol fejetlen medveszobrot talál. mi ennek a sok ezer esztendős emléknek a titka? Kibogozásához el kell látogatnunk Kelet-Ázsia népeihez, s végül megértjük, hogy ősi viszonyok közt milyen sajátos sokások keletkeznek, és megtudjuk, miben álla a medve-lakoma varázsszertartása. Gyűjtögeető, vadász, pásztor, földművelő ősök szokásai és nézetei élnek még ma is a mi szokásaink, nézeteink mélyén, és csak évezredes múlt megismeréséből értjük meg jelentésüket. A medvelakoma szertartásának történetét tovább követve, így eljutunk a mai vallások áldozási szertartásához. Mindezt színesen, izgalmasan tárja elénk ákos Károly legújabb könyve.
Mutass kevesebbet
| Kiadó: | Móra Ferenc Könyvkiadó |
|---|---|
| Kiadás éve: | 1963 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Szegedi Nyomda |
| Illusztrátorok: | Ákos Károlyné |
| Nyomtatott példányszám: | 8000 |
| Kötés típusa: | egészvászon kiadói borítóban |
| Terjedelem: | 264 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 14.00 cm, Magasság: 20.00 cm |
| Kategória: | Vallás / Egyháztörténelem / Egyetemes / Vallás / Vallási Irodalom / Egyéb |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről