
(1 vélemény)
Jelenleg nincs elérhető antikvár példányunk ebből a könyvből.
Ha előjegyzi, azonnal értesítjük, amint újra kapható lesz.
Van eladó példánya? Nálunk egyszerűen értékesítheti online, akár egyetlen kötetet vagy teljes könyvgyűjteményt is felvásárolunk.
Nagyobb mennyiség esetén szakértő kollégánk díjmentesen házhoz megy.
4 499 Ft
Ezt a könyvet külső partnertől szerezzük be Önnek, a szállítási idő hosszabb lehet, kérjük megrendeléskor ezt vegye figyelembe.
Várható szállítási idő: 5nap
225
hűségpont
Az ifjú Newland Archer a 19. századi New York-i arisztokrácia ifjú és megbecsült tagja. Élete a tőle elvártnak megfelelően alakul. Csakhogy nem sokkal a fiatal, csinos és jó családból származó May Wellanddel kötött eljegyzése után megismerkedik menyasszonya unokanővérével, a kétes hírű Ellen Olenska grófnővel. A férfi a társadalmi rangját használja arra, hogy helyreállítsa az asszony hírnevét. Ám ahogy telik az idő, Ellen iránti vonzalma egyre erősebbé válik. Newlandnek nagyon tetszik, hogy a grófnő merőben másként viszonyul az élethez és az arisztokrácia íratlan szabályaihoz, mint az eddig őt körülvevő nők és férfiak: öntörvényű, és határozottan szembeszáll a képmutatással. Edith Wharton Pulitzer-díjas alkotásából Martin Scorsese készített nagy sikerű, több díjjal jutalmazott filmet, olyan tehetséges színészekkel a főszereben, mint Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeiffer és Wynona Ryder.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9789635432752 |
|---|---|
| Kiadó: | Athenaeum Kiadó |
| Kiadás éve: | 2022 |
| Kötés típusa: | kemény kötés |
| Terjedelem: | 471 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Súly: | |
| Kategória: | Irodalom / Szépirodalom / Regény, Novella, Elbeszélés / Irodalom / Szépirodalom / Szórakoztató Irodalom / Szerelmes Regények |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
A 19.sz. végi New York arisztokráciájának életét szigorú törvények irányítják .A jóképű Newland Archer jövőjét is már előre megírták: May Wellenddal köti majd össze az életét,egyesítve ezzel a két jómódú család vagyonát.Archer házasságkötése küszöbén ismeri meg jegyese unokanővérét,a szokásokra keveset adó,szabad szellemű,válása miatt a társasági körökből kinézett Olenska grofnőt...Szerelmes regények kedvelőinek ajánlom ezt az erotikával fűszerezett könyvet!
Newland Archer a megbecsült,rangos New York-i arisztokrata rövid idő elteltével eljegyzése után megismerkedik a menyasszonya rokonságával.A hírhedt,rossz hírű Ellen Olevka bárónő rögtön megigézi őt.Archernek tetszik,hogy szembefordul a szabályokkal,nagyszájú és erkölcstelen.Archer magas rangú származásával próbálja az asszony becsületét tisztára mosni.Beleszeret a bárónőbe,de ettől függetlenül sietteti az esküvőjét May Wellondal is,aki ártatlan és tapasztalatlan a párkapcsolatok terén.Archer őszintén szerelmet vall a bárónőnek,de közli vele,hogy unoka húgát veszi feleségül.A kialakult szerelmi háromszögben mindenki tisztában van az adott kor erkölcsi normáival és a botrány senkinek sem hiányzik....A tiltott szerelem kedvelőinek ajánlom ezt a történetet!