
(2 vélemény)
Állapot
Készleten
Jó
Antikvár bolt
128
hűségpont
Hogy működik az alku?
A könyv, amit a tisztelt Olvasó kézbe vesz, az egri főegyházmegye történeti schematizmusának első kötete. A sorozat megjelenését kettős évforduló indokolja. 1987-ben ünnepeljük az egri bazilika-székesegyház felszentelésének 150. évfordulóját, és ugyanebben az évben lesz 300. esztendeje annak, hogy Eger városa és az egyházmegye legnagyobb része megszabadult a török hódoltságtól. Ekkor indult meg az egyházmegye újjászervezése. Újra megkezdődhetett a katolikus élet a romokon és a sok helyen lakhatatlanná, pusztasággá vált alföldi és nyírségi területeken. De szükségessé teszi a sorozat megindítását az is, hogy az egri főegyházmegye történetéről a XVIII. század dereka óta nem készült összefoglaló munka. Értékes, részletkérdésekkel foglalkozó művek is inkább a múlt század végén jelentek meg utoljára a főegyházmegye történetéről. A tervezett sorozat, és így a jelen munka is ezért nagy hiányt pótol. A mű Szerzője hosszú évtizedeken át gyűjtött anyag birtokában vállalta az egri püspökök történetének a megírását, tehát az egyházmegyének arról a korszakáról ad áttekintést, amely a kezdettől, a Szent István király által történt megalapításától az érsekség fölállításáig, 1804-ig tartott.
Mutass kevesebbet
| ISBN: | 9633603927 |
|---|---|
| Sorozatcím: | Az egri főegyházmegye schematizmus 1. |
| Kiadó: | Szent István Társulat az Apostoli Szentszék Könyvkiadója |
| Kiadás éve: | 1984 |
| Kiadás helye: | Budapest |
| Nyomda: | Franklin Nyomda |
| Kötés típusa: | műbőr |
| Terjedelem: | 459 oldal |
| Nyelv: | magyar |
| Méret: | Szélesség: 17.00 cm, Magasság: 24.00 cm |
| Súly: | 1.00 kg |
| Kategória: | Történelem / Helytörténet, Honismeret / Vallás / Egyháztörténelem / Magyar |
Az Ön ajánlója
Alkupontjait és hűségpontjait csak belépett felhasználóként írjuk jóvá. Csak könyvajánló esetén írjuk jóvá a jutalmakat.
Írjon ajánlót a könyvről, hogy mások is kedvet kapjanak az elolvasásához. Kérjük ne a könyv állapotáról és a kiszolgálásról írjon véleményt.
Vélemények a könyvről
Sugár István (1917-1999) egri történész még életében kijelentette, hogy ez a fő műve, pedig olyan fontos könyveket írt még, mint pld. Bornemissza Gergely deák élete, A budai vár és ostromai, Az egri bazilika (több kiadásban), Az egri vár és viadala (3 kiadásban is megjelent), Heves megye és Eger visszafoglalása a töröktől, Lehanyatlik a török félhold, Szigetvár és viadala. Pista bácsi sokat kutatott az egri Heves Megyei Levéltárban, a latin nyelvű szövegeket is jól olvasta és értette, az iratanyagot egészében ismerte, ezért is tudta megírni az egri püspökökről ezt az egyháztörténeti életrajzi gyűjteményt. Nagy tudását mindig csodálattal tapasztaltuk, Eger városáról írt helytörténeti tanulmányaiban újabb és újabb kutatásainak eredményeit izgatottan olvastuk. Az egri, a Heves megyei, budai, szigetvári török kori történelem alaposabb megismeréséhez nagyon sokat köszönhetünk neki.